Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistVlakové nádraží - Pacov

Vlakové nádraží v Pacově. V roce 2006 bylo zavedeno dálkové řízení trati z Pelhřimova. V roce 2008 došlo k jeho uzavření a to jen pomohlo chátrání. V letošním roce má Správa železnic začít s rekonstrukcí. Podle zprávy z roku 2019: 2020 - zahájeny projekční práce a 2021 až 2022 - realizace rekonstrukce vlakového nádraží v Pacově.

Dojde k odstranění dlouhodobě nevyužívaných nižších částí budovy a celkové opravě patrové části objektu. Ta obsahuje technologii dálkového řízení provozu dráhy a do prostor bývalé pokladny bude provedena úprava pro vyhřívanou čekárnu pro cestující. Na jejím provozování se Správa železnic předběžně dohodla s městem Pacov, které zajistí její otvírání a zavírání, včetně dohledu nad jejím stavem a hlášení závad správci objektu. Ve druhém nadzemní podlaží objektu nádraží se také nachází dlouhodobě nevyužívané nebytové prostory, které by bylo po opravě možno pronajmout. Zdroj: Správa železnic.

Historie:

Bylo vybudováno společností Českomoravská transverzální dráha (BMTB). První vlak zde projel 1. října 1888, 17. prosince byl zahájen pravidelný provoz v úseku z Tábora do Horní Cerekve. Vzhled budovy byl vytvořen dle typizovaného architektonického vzoru shodného pro všechna nádraží v majetku BMTB. V areálu nádraží bylo vystavěno též nákladové nádraží či bytové domy pro drážní zaměstnance. Po zestátnění všech soukromých společností v Rakousku-Uhersku roce 1908 pak obsluhovala stanici jedna společnost, Císařsko-královské státní dráhy (kkStB), po roce 1918 pak správu přebraly Československé státní dráhy. Zdroj: Wikipedie.

Foto a video 14. února 2021, Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

PACOV: Vlakové nádraží

Vlakové nádraží v Pacově. Bylo vybudováno společností Českomoravská transverzální dráha (BMTB). První vlak zde projel 1. října 1888, 17. prosince byl zahájen pravidelný provoz v úseku z Tábora do Horní Cerekve.

Foto a video 14. února 2021, Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum