Brno - výstava 1928

20. července 2018 - foto Digitální archiv - Šechtl a Voseček

Neupřesněná výstava v Brně v roce 1928 a procházka městem.

Výstaviště, Obchodně-průmyslový palác (dnešní pavilon A), Špilberk, Petrov, Hotel Plzeňský dvůr - Jakubské náměstí a další místa v Brně.

Vpravo tzv. "vzorový dům" z roku 1928 postavený podle projektu O.Starého. Za ním je původně budova kina a kavárny (později to bylo Divadlo mladých a ještě později kongresové centrum) podle projektu Emila Králíka. Obchodně-průmyslový palác (dnešní pavilon A) je od "našich návštěvníků" vlevo, na snímek se již nevešel.

Jedna z cest na jihovýchodním svahu Špilberku s výhledem na dóm sv. Petra a Pavla, kterému se ale říká jen Petrov.

Vyhlídkový pavilon pod hradbami Špilberku - jižní strana svahu s výhledem ke Starému Brnu.

Jedna z cest na jihovýchodním svahu Špilberku s výhledem na dóm sv. Petra a Pavla, kterému se ale říká jen Petrov.

Výhled z balkonu ve třetím patře (pouze ve III. patře je balkon, takže nemůže dojít k omylu) hotelu Plzeňský dvůr, který stojí na Jakubském náměstí. Vlevo kostel sv. Jakuba a průhled do uličky Jakubské. V místech, která vypadají jako obloha, by měla být vidět východní strana Špilberku.

Opět "vzorový dům", za ním končí výstaviště, které je podél ulice Hlinky (tehdy V hlinkách) v Pisárkách. Stráň je součástí Žlutého kopce.

Před Obchodně-průmyslovým palácem (dnešní pavilon A).

Záběr je před Obchodně-průmyslovým palácem (dnešní pavilon A), který byl postavený podle soutěžního návrhu J.Kalouse, ale konstrukčně upravený J.Valentou. Pohled je ve směru od vstupní brány výstaviště.

Velké poděkování patří: Digitálnímu archivu - Šechtl a Voseček za zapůjčení fotografií. Fotogalerie "Brno 1928" na jejich webu zde >>>

Brno 1928

Brno - výstava 1928. Podrobný popis fotografií v článku.


 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum