Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistLUKAVEC: Rekonstrukce silnic II/128 a II/150

10. listopadu 2021

LUKAVEC: Rekonstrukce silnic II/128 a II/150

Kraj Vysočina zahájil modernizaci II/128, II/150 Lukavec - hranice kraje.

Kraj Vysočina v těchto dnech předal stavební firmě staveniště pro rekonstrukci silnic II/128 a II/150 v úseku mezi obcí Nové Práchňany a městysem Lukavec, kde je v místech se zhoršenými směrovými poměry navržena přeložka stávající silnice. „Zároveň budou zrekonstruovány tři mosty. V rámci více než 3 km dlouhé stavby dojde ke sjednocení šířkového uspořádání komunikace. Kraj modernizaci silnice za téměř 124 miliónů korun spolufinancuje z prostředků Integrovaného regionálního operačního programu,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy a silničního hospodářství Miroslav Houška.

Foto: Krajský úřad Kraje Vysočina

V letošním roce budou prováděny pouze přípravné práce - geodetické vytýčení stavby a kácení stromů podél silnic. Naplno se stavba rozjede hned na začátku jara. Kraj jako investor měl v rámci stavby podmínku, že práce omezující zásadně provoz, nebudou prováděny v zimním období. Práce budou probíhat po etapách, naplánovány jsou tři s tím, že budou postupně uváděny do předčasného užívání. Hotovo bude na konci října 2022.

Stavba přímo navazuje na obchvat Lukavce, který bude rovněž v příštím roce pokračovat prováděním stavebních prací. Stavba II/128, II/150 Lukavec – hranice kraje je součástí postupné modernizace silnice II/128, která vede od Pacova přes Salačovu Lhotu a Lukavec až k hranicím se Středočeským krajem. Komunikace je důležitým silničním tahem v nejzápadnější části Kraje Vysočina a přispívá k napojení této oblasti na dálnici D1.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

LUKAVEC: Rekonstrukce silnic II/128 a II/150

LUKAVEC: Rekonstrukce silnic II/128 a II/150.


 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum