Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistModernizovaná silnice

1. listopadu 2022

LUKAVEC: Modernizovaná silnice

Na modernizovanou silnici z Lukavce na hranici se Středočeským krajem se vrací doprava. Velmi čilý stavební ruch panoval v posledních třech letech na Pacovsku v nejzápadnější části Kraje Vysočina. Krajská silnice II/128 se rozrostla o dva nové obchvaty – Salačovy Lhoty a Lukavce. Už 1. listopadu ráno se mohou řidiči těšit na další modernizovaný úsek, a to z Lukavce přes Čáslavsko a dále po silnici II/150 na hranici se Středočeským krajem ve směru na dálnici D1.

Technický stav komunikace v délce více než tři kilometry vykazoval značné množství poruch a bylo proto nutné přistoupit ke kompletní výměně konstrukčních vrstev. Díky rozšíření komunikace mohlo dojít ke sjednocení jejího šířkového uspořádání na kategorii S7,5. V místech se zhoršenými směrovými poměry zhotovitel stavebních prací provedl přeložku stávající silnice. Zcela zásadní součástí díla byla modernizace tří mostních objektů. Stávající mosty byly kompletně zdemolovány a nahrazeny novými.

Na projekt II/128, II/150 Lukavec – hranice kraje s celkovými stavebními náklady 126 miliónů korun má Kraj Vysočina přislíbenu finanční podporu z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 60 miliónů korun.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

LUKAVEC: Modernizovaná silnice

LUKAVEC: Modernizovaná silnice.


 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum