Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistBasketbalové naděje

23. prosince 2023

JINDŘICHŮV HRADEC - PELHŘIMOV: Basketbalové naděje

Jindřichův Hradec hostil společně s Pelhřimovem sedmý ročník přehlídky basketbalových nadějí YOUNG GUNS.

Zlato odváží litevský Žalgiris Kaunas, domácí GBA vybojovala bronz! Basketbalově propojená města Jindřichův Hradec a Pelhřimov hostila sedmý ročník prestižního juniorského turnaje YOUNG GUNS GBA Invitational 2023. V tradiční přestřelce budoucích basketbalových hvězd z celé Evropy se stali vítězi hráči týmu Žalgiris Kaunas, kteří v napínavém finálovém utkání porazili italský celek Stella Azzurra Roma.

Od úspěchu v podobě finále nebyli daleko hráči domácí Get Better Academy, kteří do posledních chvil drželi naděje na výhru v semifinále proti týmu Žalgirisu. Nakonec se museli spokojit se zápasem o 3. místo, v němž porazili CZ Academy. Páté místo vybojovali Orange Lions z Holandska v zápase s týmem GAK Gdynia, na sedmém místě skončil tým Vienna Timberwolves před španělskými Next Hoops.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Dovydas Buika z týmu Žalgirisu. Ten byl také součástí All Star týmu. Společně s ním jeho spoluhráč Nedas Raupelis, dále Kaur Tomann ze Stella Azzurra a také dva zástupci týmu GBA – Tomáš Valentíny a Toms Linis.

„Jsme velmi vděční, že i přes nastalé problémy, kdy se nám odhlásil jeden z týmů, jsme dokázali uspořádat další kvalitně obsazený turnaj a umožnili jsme talentovaným hráčům poměřit své síly a dovednosti v mezinárodním měřítku. Z ohlasů samotných účastníků si dovoluji soudit, že přesně to se nám podařilo. Hráči naší GBA získali kromě skvělého bronzu také velmi cenné zkušenosti, které jsou zásadní pro další sportovní posun.” říká Julian Beťko, ředitel pořádající Get Better Academy. „Chci poděkovat všem fanouškům basketbalu, laskavým sponzorům a podporovatelům YOUNG GUNS, kteří přispěli ke kvalitní organizaci turnaje. Děkuji především městům Jindřichův Hradec a Pelhřimov, jejichž partnerství je, bylo a doufám, že i nadále bude, pro organizaci akce klíčové.” dodává Beťko.

Výsledky, sestřihy, rozhovory: instagram @gbayoungguns:

https://www.instagram.com/gbayoungguns?igshid=OGQ5ZDc2ODk2ZA==

Facebook GBA YOUNG GUNS Invitational:

https://www.facebook.com/profile.php?id=61554364872167

Fotografie z finálového dne zde:

https://mega.nz/folder/UCBzRajK#QW96FEx0G524KWpFZYQfSw

Zdroj: Město Jindřichův Hradec.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Basketbalové naděje

JINDŘICHŮV HRADEC - PELHŘIMOV: Basketbalové naděje.


 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum