Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistJIHLAVA: Stavba roku - zvláštní cena VŠPJ

24. listopadu 2021

JIHLAVA: Stavba roku - zvláštní cena VŠPJ

Tituly Stavba roku 2021 jsou rozdány. Výukové centrum VŠPJ získalo zvláštní cenu.

Ve 29. ročníku prestižní celorepublikové soutěžní přehlídky Stavba roku získal projekt Rekonstrukce a Výstavba výukového centra VŠPJ jednu ze zvláštních cen, a to Cenu Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.

Udělení a představení titulů Stavba roku je každoročně nejvýznamnější událostí roku ve stavitelství a architektuře, a je důstojným připomenutím, mimo jiné, i významu inženýrských, dopravních a průmyslových staveb, které jsou také jeho nedílnou součástí. Ve 29. ročníku této prestižní celorepublikové soutěžní přehlídky bylo uděleno celkem 10 titulů Stavba roku 2021, 25 zvláštních cen, 2 Ceny veřejnosti a jeden titul pro stavbu v zahraničí. Jednu ze zvláštních cen získal projekt Rekonstrukce a Výstavba výukového centra VŠPJ. Jedná se o Cenu Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, tedy ocenění hlavního organizátora, který je zároveň i vypisovatelem soutěže spolu s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR.

Ze strany přihlašovatelů je o soutěž Stavba roku tradičně velký zájem. Letos bylo do soutěž přihlášeno celkem 90 staveb. Porota navštívila v rámci hodnocení během července a srpna všechny přihlášené stavby, přičemž za necelých 13 dnů najela přes 3 200 km. Na cestě s porotou všechny stavby dokumentoval filmový štáb.

https://www.youtube.com/watch?v=RewdxD3qylc&t=728s&ab_channel=Stavbaroku

Porotci i rada programu se shodují v konstatování, že právě osobní návštěva na všech staveb je pro práci poroty a expertů klíčová a nenahraditelná. Nominace pak byly představeny 6. září 2021 v Národním technickém muzeu v Praze. Výukové centrum VŠPJ se mezi 33 stavbami stalo jediným nominantem z Kraje Vysočina. Tituly a zvláštní ceny byly vyhlášeny na slavnostním galavečeru Stavba roku 2021 v pondělí 18. října v Betlémské kapli v Praze. Cenu Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství pro Výukové centrum VŠPJ převzali zástupci dodavatelské firmy Podzimek a synové, která projekt do soutěže také přihlásila.

Držitelé titulů a dalších cen v letošním roce získávají unikátní symbolické křišťálové ocenění, které má podobu razítka v designu Ronyho Plesla a je vyrobené sklárnou Rückl. Razítko symbolicky představuje to poslední a zcela výjimečné „razítko“ v procesu celé realizace stavby.

Letošní ročník nově přinesl unikátní filmový dokument, který zajímavou formou představuje všechny přihlášené stavby.

Výukové centrum VŠPJ vzniklo rekonstrukcí severního křídla někdejší budovy soudu, kde Vysoká škola polytechnická Jihlava sídlí. Zahrnuje především přednáškový sál s kapacitou 340 míst, v suterénu se nachází bezbariérově přístupná výuková továrna pro Průmysl 4.0. Originální propojení moderní architektury s historickým objektem realizovala podle návrhu pražského studia Qarta architektura třešťská společnost Podzimek a synové s.r.o. Slavnostní otevření nového výukového centra za téměř 187 milionů korun, které bylo z 90 % financováno z dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, proběhlo za účasti významných hostů v únoru 2020.

Zdroj: VŠPJ.

JIHLAVA: Stavba roku - zvláštní cena VŠPJ

JIHLAVA: Stavba roku - zvláštní cena VŠPJ.


 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum