Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTříkrálová sbírka

28. prosince 2023

BATELOV - JIHLAVA - TELČ - TŘEŠŤ: Tříkrálová sbírka

Každá koruna v Tříkrálové sbírce pomůže

Kolednické skupinky Tří králů budete moci potkat v ulicích či je přivítat ve svých domovech již po dvacáté čtvrté, a to v termínu od 1. do 14. ledna. Oblastní charita Jihlava se zapojí do největší dobrovolnické sbírky s více než 1 000 koledníky a lidé budou moci přispět do 470 úředně zapečetěných pokladniček s logem Charity Česká republika. Pokud byste Tři krále nepotkali, budete mít opět možnost přispět do online kasičky nebo na dalších doprovodných akcích Tříkrálové sbírky.

„Tříkrálová sbírka oslaví příští rok již čtvrtstoletí, a přesto neztrácí na svém významu. Zvláště v této složité době vybrané peníze smysluplně pomáhají lidem, kteří se ocitli v nelehké životní situaci,“ popisuje důležitost tradiční lednové sbírky Roman Mezlík, hlavní koordinátor Tříkrálové sbírky za jihlavskou Charitu. Připomeňme, že loni výtěžek činil 2 598 277 Kč.

Růžená

Lidé na Jihlavsku a Dačicku, kde působí Oblastní charita Jihlava a zároveň zde realizuje Tříkrálovou sbírku, budou moci podpořit hned sedm záměrů pomoci:

  • Stavební úpravy nízkoprahového zařízení pro děti a mládež ZASTÁVka v Telči.
  • Podpora investičního záměru rekonstrukce budovy, kde sídlí domácí hospic Bárka a odlehčovací služba Adapta. Přizpůsobení prostoru pro rozšiřující se multidisciplinární tým služby Bárka. Rekonstrukce budovy včetně zahrady dle potřeb cílové skupiny odlehčovací služby Adapta.
  • Nákup budovy a rekonstrukce Centra U Větrníku, kde sídlí služby: Kontaktní centrum, Adiktologická ambulance a Poradna pro nelátkové závislosti.
  • Příspěvek na úhradu části provozních nákladů služby Charitní záchranné sítě, určené pro lidi v nouzi.
  • Zajištění materiálu a provozních nákladů střediska Dobrovolnické centrum.
  • Zajištění materiální pomoci (hygienické a domácí potřeby, oblečení) a potravin pro lidi v nouzi.
  • Pomoc jednotlivcům či rodinám v nouzi, způsobené např. živelní pohromou, autonehodou nebo jiným neštěstím, úrazem nebo vážným onemocněním, zdravotním postižením, nízkým příjmem, ztrátou člena rodiny.

Moderní možností, jak přispět do Tříkrálové sbírky, je stále více využívaná online pokladnička na webu www.trikralovasbirka.cz. Lidé si na zmíněném webu poslechnou klipovou podobu koledy a pak mají možnost zvolit si částku, kterou chtějí přispět. Přispívat lze celý rok. „Důležité je v druhém kroku platební brány uvést PSČ, název obce či města odkud dárce je, nebo uvést Oblastní charitu Jihlava. Touto specifikací bude zaručeno, že darované peníze pomůžou v místě, kde dárci žijí,“ upřesňuje instrukce k online kasičce Roman Mezlík. Jako poděkování si můžou dárci stáhnout charitní přání, kalendářík a samolepku.

Tříkrálová sbírka zahajuje v Jihlavě už tradičně koledováním pracovníku Oblastní charity Jihlava na radě města Jihlavy a Kraje Vysočina.

Doprovodnými akcemi letošní Tříkrálové sbírky budou v Jihlavě:

  • Tříkrálový koncert 5. 1. 2024 v 16.30 v kostele sv. Jakuba. Pořádá ZUŠ Jihlava.
  • Tříkrálový svařák 10. 1.2024 od 14.00 – do 17.00 na Masarykově náměstí v Jihlavě. Pořádá okresní organizace KDU – ČSL.

Návštěvníci obou akcí mohou přispět do pokladniček Tří králů, přičemž odměnou jim bude kulturní zážitek nebo lahodný svařák či punč.

Tříkrálová sbírka je i v roce 2021 symbolem spojení dvou významů. Jednak se jedná o společenskou událost, která přináší poselství o narození Spasitele. Koledníci zpívají koledy, přeji vše dobré a přinášejí požehnání lidským obydlím, ale také jde o velmi důležitou dobrovolnou sbírku, kde doslova každá koruna pomůže.

Zdroj: Oblastní Charita Jihlava.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

CHARITA JIHLAVA: Tříkrálová sbírka

CHARITA JIHLAVA: Tříkrálová sbírka.


Batelov Batelov
Čenkov Čenkov
Růžená Růžená
Luka nad Jihlavou Luka nad Jihlavou
Luka nad Jihlavou Luka nad Jihlavou
Třešť Třešť

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum