Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistRekordní Tříkrálová sbírka

3. února 2024

CHARITA JIHLAVA: Rekordní Tříkrálová sbírka

2 799 568 korun z Tříkrálové sbírky pomůže širokému spektru lidí v nouzi.

Déšť, respirační onemocnění, šetření domácností a ani nevlídní jedinci neovlivnili úspěšný průběh 24. ročníku Tříkrálové sbírky. Naopak mile překvapila lidská solidarita a podpora největší dobrovolnické sbírky u nás. Oblastní charita Jihlava rozpečetila 473 pokladniček, které v součtu obsahovaly 2 753 055 korun. K 30. 1. se podařilo nastřádat ještě 25 650 korun v online pokladničce a 20 863 korun zaslaných bezhotovostně. Celkový výtěžek za letošní Tříkrálovou sbírku činí 2 799 568 korun. Loňský rekord tak byl překonán o 201 291 korun.

Pokud jste tři krále nepotkali nebo nenavštívili vaši domácnost, nemusíte smutnit. Koleda se nyní přesunula do virtuálního světa. „Lidé, kteří ještě chtějí podpořit uskutečnění tříkrálových záměrů pro rok 2024, mohou využít webové stránky www.trikralovasbirka.cz,“ informuje Roman Mezlík, hlavní koordinátor Tříkrálové sbírky na Jihlavsku a Dačicku. V online platební bráně pak stačí navolit preferovanou částku a uvést své bydliště, PSČ nebo Oblastní charitu Jihlava.

O tom, že letošní koledování bylo úspěšné hovoří i některé rekordní výtěžky v jednotlivých místech. Zmiňme například Telč a přilehlé obce, kde se vykoledovalo krásných 410 275 korun. V malé obci Vápovice, kde žije 40 obyvatel se po rozpečetění jedné pokladničky nestačili divit. „V kasičce bylo 25 bankovek s hodnotou 2 000 Kč,“ prezentoval milé překvapení Roman Mezlík. Dařilo se však i publicitě Tříkrálové sbírky na sociálních sítích. „U jednoho našeho kolednického videa jsme zaznamenali 4 800 lajků, 175 komentářů a 272 sdílení do celé ČR, což je perfektní zpětná vazba ukazující popularitu Tříkrálové koledy,“ uvedl Marek Mašát, koordinátor propagace jihlavské Charity.

Komu výtěžek z Tříkrálové sbírky 2024 pomůže a jak?

  • Mladým klientům nízkoprahové zařízení ZASTÁVka Telč. Chystají se stavební úpravy telčského nízkoprahu pro lepší využití a komfort klientů.
  • Část peněz by měla posloužit k podpoře investičního záměru rekonstrukce budovy, kde sídlí domácí hospic Bárka a odlehčovací služba Adapta. Zájem o hospicovou péči má za následek rozšíření multidisciplinárního týmu Bárky a s tím souvisí i potřeba adekvátního prostoru. Zároveň by se měla upravit i část budovy pro odlehčovací službu Adaptu včetně přilehlé zahrady.
  • Musíme reagovat i na zvýšení poptávky po našich adiktologických službách. Chceme tak odkoupit budovu Centra U Větrníku a následně ji zrekonstruovat do moderního zařízení, které pomůže lidem s látkovou a nelátkovou závislostí.
  • Část financí poslouží k uhrazení provozních nákladů služby Charitní záchranné sítě, určené pro lidi, kteří se ocitli na okraji společnosti.
  • Nutné je i zajištění materiálu a provozních nákladů Dobrovolnického centra.
  • Dále zajistíme potravinovou a materiální pomoc (hygienické a domácí potřeby, oblečení) pro lidi v nouzi.
  • A v neposlední řadě bychom chtěli využít prostředky z koledování na pomoc jednotlivcům či rodinám, které zasáhla živelní pohroma, autonehoda nebo jiné neštěstí, úraz nebo vážné onemocnění, zdravotní postižení, nízký příjmem nebo ztratili člena rodiny.

Kromě klasického koledování tříkrálových skupinek, proběhnul i doprovodný program letošní Tříkrálové sbírky. ZUŠ Jihlava uspořádala v kostele sv. Jakuba většího Tříkrálový koncert, který shlédl naplněný gotický chrám. Výtěžek z koncertu činil 43 433 korun. Jihlavané mohli přispět i do pokladniček Třem králům z jihlavské organizace KDU-ČSL na populárním Tříkrálovém svařáku. Pokladničky ze svařáku nastřádaly 11 921 korun. Koledovalo se například i na KÚ Kraje Vysočina, radě města Jihlavy, na MÚ v Telči nebo v Domě s pečovatelskou službou v Telči.

„Děkujeme všem asistentům a koledníkům za jejich nadšení a pomoc při realizaci letošní Tříkrálové sbírky. Již nyní se těšíme na příští rok, kdy budeme koledovat pod záštitou Charity už celé čtvrtstoletí. A nesmíme zapomenout poděkovat i vám štědří dárci!“ závěrem dodal Roman Mezlík.

Zdroj: Oblastní Charita Jihlava.

Autor fotografií 30. ledna 2024, Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

CHARITA JIHLAVA: Rekordní Tříkrálová sbírka

CHARITA JIHLAVA: Rekordní Tříkrálová sbírka. Autor fotografií 30. ledna 2024, Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz. Posledních 7 fotografií: Oblastní Charita Jihlava. 1. Tříkrálová sbírka. 2. Hlávkov. 3. Kamenice. 4. Kostelec. 5. Luka nad Jihlavou. 6. Třešť. 7. Větrný Jeníkov.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum