Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistSvatomartinský rohlíček

15. listopadu 2023

CHARITA JIHLAVA: Svatomartinský rohlíček

Sbírka Svatomartinský rohlíček přinesla výtěžek přes 90 tisíc korun.

V rámci oslav příjezdu svatého Martina do Jihlavy nemohly chybět ani letos svatomartinské rohlíčky. Ty letos opět pomáhaly. Návštěvníci svatomartinského jarmarku měli možnost ve dvou charitních stanech přispět na odlehčovací službu Adapta a za odměnu si odnést makové či ořechové rohlíčky. I přes nepřízeň počasí se podařilo vybrat 90 909 korun. Za odměnu se rozdalo téměř 4 000 rohlíčků.

Výtěžek poslouží na realizaci projektu „Společně pod střechou“. Tento projekt spočívá v pořízení pergoly na zahradu odlehčovací služby Adapta. Pergola bude určena pro hendikepované klienty Adapty a poslouží jako místo, které bude vytvářet příjemné venkovní posezení pro odpočinek, relaxaci, či různé terapeutické činnosti. „Půjde o venkovní krytý a uzpůsobený prostor pro naše klienty a poslouží jako místo pro setkávání a sociální interakci,“ popisuje účel pergoly Jana Nagyová, vedoucí Adapty.

I přes nepřízeň počasí se podařilo loňský výtěžek téměř zdvojnásobit. „Děkujeme návštěvníkům svatomartinských oslav za jejich štědrost a pořadatelům z Brány Jihlava za vstřícnou spolupráci,“ sdělila Jana Nagyová z Adapty. Pracovníky Adapty potěšilo i to, že za nimi zavítala a přispěla i Anna Polívková, známá česká herečka.

U charitních stánků se tvořily místy fronty zájemců a o voňavé rohlíčky byl po celý den zájem. Rohlíčky pro jihlavskou Charitu napekla partnerská pekárna Lapek, a.s.. Dobrovolníci a pracovníci odlehčovací služby vedle rohlíčků zároveň poskytovali zájemcům informace o odlehčovací službě.

Jedna z dobrovolnic na stánku se svěřila se svým dojmem, který v ní zanechal mladá dívka: „Přišla za námi asi dvanáctiletá dívčina, která předběhla frontu a vhodila do pokladničky větší obnos v bankovkách. Nechtěla ani rohlíček. Jen se usmála a řekla, že chce její rodina pomoct hendikepovaným.“ Silný moment umocnilo i to, že anonymní mladá dárkyně byla navíc oděná v obyčejném oblečení. „Lidé s dobrým srdcem ještě nevymřeli,“ dodala Jana Nagyová.

Zdroj: Oblastní charita Jihlava.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

CHARITA JIHLAVA: Svatomartinský rohlíček

CHARITA JIHLAVA: Svatomartinský rohlíček.


 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum