Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistSbírka potravin

10. listopadu 2022

JIHLAVA: Sbírka potravin

Darujte potraviny nebo drogerii a pomozte třeba seniorům nebo rodičům samoživitelům.

V sobotu 12. listopadu 2022 se uskuteční podzimní kolo tradiční Sbírky potravin. Jedná se o den solidarity, při kterém můžete pomoci tím nejjednodušším způsobem, darováním trvanlivé potraviny nebo drogerie. Oblastní charita Jihlava bude opět pomáhat darované potraviny vybírat v jihlavském supermarketu Lidl na ulici Okružní od 8.00 – do 18.00.

Potravinové banky po celé České republice hlásí nedostatek trvanlivých potravin a osobní hygieny, a tak se obrací na veřejnost s prosbou o solidaritu obzvláště v této těžké době. „Prosíme všechny lidi dobré vůle, aby v sobotu zavítali do Lidlu na Okružní a pomohli nashromáždit tolik potřebnou potravinovou pomoc,“ vzkazuje Ida Kopalová Mitisková, koordinátorka Sbírky potravin za Oblastní charitu Jihlava.

Konzervy, těstoviny, mouky, oleje, dětská výživa nebo hygienické potřeby budou následně rozděleny do potravinových balíčků, které obdrží lidé s poukazem. Potravinové potvrzení získají například rodiče samoživitelé, opuštění senioři nebo lidé s psychickým a tělesným postižením od konkrétní sociální služby Oblastní charity Jihlava nebo od patřičné instituce, která pomáhá řešit potřebným jejich tíživou sociální situaci.

Postup sbírky je jednoduchý a nemění se. U vchodu do supermarketu obdržíte letáky, kde jsou seznamy trvanlivých potravin a drogerie. Toto zboží pak dárci nakoupí a po zaplacení předají dobrovolníkům, kteří mají zelené oblečení a nákupní košíky označené logem Sbírka potravin.

„Nenechte, prosím, děti rodičů samoživitelů a opuštěné seniory trpět hlady. Pomůže drobnost, jako je masová konzerva, ale i balení těstovin, rýže, mléka. A netrpělivě čekáme i na naše štědré dárce, kteří s láskou předají třeba i celý nákup,“ dodává Ida Mitisková Kopalová. Tu doplňuje Miriam Pohanková, jedna z dobrovolnic Sbírky potravin: „Neznáme jejich jména ani společenské postavení, ale jejich obličeje a oči, které vždy vyzařují laskavostí a štědrostí, když nám s pravidelností předávají potravinové dary.“

Nezapomeňte v sobotu 12. listopadu, den po svátku sv. Martina, který svůj život zasvětil darům a pomoci bližním, pomoci i vy lidem, kteří se ocitli v tíživé situaci. Pracovníci a dobrovolníci jihlavské Charity vás rádi přivítají v supermarketu Lidl na ulici Okružní v Jihlavě od 8.00 – do 18.00.

Všichni bojujeme s rodinnými rozpočty, ale darování potraviny nebo drogerie nás nezruinuje, naopak pomůžeme třeba opuštěné stařence, matce s třemi hladovými ratolestmi nebo člověku s psychickým onemocněním. Stojí to za to. Vnitřně nás dobrý skutek zahřeje a lidsky obohatí!

Zdroj: Oblastní charita Jihlava.

JIHLAVA: Sbírka potravin

JIHLAVA: Sbírka potravin.


 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum