Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistSbírka potravin jaro 2023

30. dubna 2023

JIHLAVA: Sbírka potravin

Při Sbírce potravin v Jihlavě byli lidé štědří. V sobotu 22. dubna proběhla na mnoha místech České republiky jarní Sbírka potravin. Občané mohli věnovat lidem v nouzi základní trvanlivé potraviny, drogistické zboží či hygienické potřeby a dětskou výživu. Oblastní charita Jihlava sbírku realizovala v jihlavském Lidlu na ulici Okružní. Shromáždilo se tu celkem 917 kg darovaných věcí.

„Jsme vděční, že i v době inflace a zdražování se stále najdou lidé, kteří myslí na druhé a dokáží se rozdělit,“ uvedla Ida Kopalová Mitisková, koordinátorka Sbírky potravin z jihlavské Charity. Počet darů se dokonce na-výšil oproti loňskému jaru o více jak 400 kg.

Darované potraviny a drogerie budou sloužit potřebným lidem, kteří jsou klienty Oblastní charity Jih-lava, nebo mají potvrzení o hmotné nouzi od příslušné instituce.

„Potravinovou pomoc poskytujeme osobám bez přístřeší, nebo rodinám, které se ocitly v nějaké momentální nouzi vlivem okolností. Nejčastěji pomoc poskytujeme matkám samoživitelkám a seniorům. Senioři se na nás v poslední době obracejí čím dál častěji,“ řekla dále Ida K. M.

Další kolo Sbírky potravin se chystá na listopad 2023.

Autorka článku: Mgr. Radka Běhalová.

Obecné informace o Sbírce potravin v České republice - přejato z článku na webu Sbírky potravin:

https://www.sbirkapotravin.cz/cesi-umeji-pomahat-i-v-tezkych-dobach-v-jarni-sbirce-potravin-se-vybralo-438-tun-zbozi

Sbírka potravin se od roku 2019 koná vždy dvakrát ročně, a to na jaře a na podzim. Je organizována Českou federací potravinových bank, Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR spolu s klíčovými obchodními řetězci působícími na českém trhu, Asociací společenské odpovědnosti, Raben Logistics Czech a partnery z nezisko-vého sektoru. Nad jarním kolem Sbírky potravin převzali záštitu ministr zemědělství Zdeněk Nekula, ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka a Evropská federace potravinových bank.

Zdroj: Oblastní charita Jihlava.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

JIHLAVA: Sbírka potravin

JIHLAVA: Sbírka potravin.


 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum