Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistJIHLAVA: Sbírka potravin

20. dubna 2022

JIHLAVA: Sbírka potravin

Přijďte v sobotu darovat potraviny a drogerii nejen pro seniory a matky samoživitelky.

V sobotu 23. dubna proběhne po celé České republice jarní kolo Sbírky potravin, kterou pořádá Česká federace potravinových bank. Obyvatelé Jihlavy a okolí budou moci přijít nakoupit a darovat trvanlivé potraviny a hygienické potřeby do supermarketu Lidl na ulici Okružní. Sbírka bude probíhat od 8.00 až do 18.00. Vybrané potraviny a hygienické potřeby pomohou například místním seniorům, rodičům samoživitelům, nemocným či postiženým lidem. O distribuci potravin se postará Oblastní charita Jihlava, která je členem Potravinové banky Vysočina.

„V současné době světem hýbe vlna solidarity a pomoci pro ukrajinské běžence, ale nesmíme zapomínat i na lidi u nás, kteří se dostali díky navyšování energii a inflace do finančních problémů a nepříznivé sociální situace,“ apeluje na veřejnost Ida Kopalová Mitisková, pracovnice Záchranné sítě pod Oblastní charitou Jihlava. Za poslední půlrok evidují terénní pracovníci jihlavské Charity navýšení počtu seniorů a matek samoživitelek, kteří se ocitli v nouzi, a to zhruba až o 45–50 %. Právě jim by měla být primárně poskytnuta potravinová pomoc ze sobotní sbírky.

V současné době je potravinový sklad Oblastní charity Jihlava téměř vydaný ze svých zásob, a tak pracovníci jihlavské Charity spolu s dobrovolníky vyhlížejí s očekáváním nadcházející sobotu. Lidé, kteří zavítají do supermarketu Lidl na ul. Okružní dostanou u vstupu letáček, na kterém je uvedený nákupní seznam potřebných položek. Nashromážděné potraviny a drogerie pak budou rozdělovány do balíčků a Oblastní charita Jihlav je bude distribuovat již zmíněným lidem v nouzi, a to na základě sociálního šetření a potvrzení od konkrétního úřadu.

Ida Kopalová Mitisková se ohlíží za minulou Sbírkou potravin: „V loňském roce se vybralo v jarním kole Sbírky potravin 1 156 kg potravin a drogerie a v podzimním kole ještě o něco více 1 182 kg.“ Jihlavané darovali pro Oblastní charitu Jihlava v roce 2021 v součtu téměř 2,5 tuny potravin a drogerie. Podaří se v jarním kole dostat na podobná čísla? „To záleží jen a jen na solidaritě dárců. Předem jim děkujeme za zapojení do potravinové pomoci. “ dodává Ida Kopalová Mitisková.

Zdroj: Oblastní charita Jihlava.

JIHLAVA: Sbírka potravin

JIHLAVA: Sbírka potravin. Foto: Oblastní charita Jihlava.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum