Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistEpydemye v parku

21. května 2023

JIHLAVA: Epydemye v parku

Lidé budou moci zavzpomínat na své blízké při koncertu Epydemye pro Bárku.

Domácí hospic Bárka se nejenom stará o nevyléčitelně nemocné, ale každoročně připravuje i vzpomínkové setkání pro pozůstalé. Letos se tato akce více otevře veřejnosti a uskuteční se v úterý 30. května v parku Gustava Mahlera v Jihlavě. Součástí programu bude mimo jiné koncert folk rockové kapely Epydemye a nebude chybět ani vzpomínkový rituál. Zahájení celého programu je stanoveno na 17 hodinu.

„Na ty, o které jsme pečovali, nezapomínáme. Přijďte se potkat s těmi, kteří s vámi ušli kousek cesty při doprovázení někoho z vašich blízkých, společně zavzpomínat a sdílet své radosti i starosti,“ zve do jihlavského parku Gustava Mahlera Markéta Brestovská, vedoucí mobilního hospice Bárka. Zároveň dodává, že na koncert může přijít kdokoliv kolemjdoucí. Každý, kdo se zúčastní, může přispět na činnost domácího hospice Bárka dobrovolným příspěvkem.

Pracovníci Bárky připravili pro účastníky vzpomínkového setkání i tradiční vzpomínkový rituál. Letos půjde o zapálení svíčky na lodičce. „Lodičku „Bárku“ se svíčkou může po parkovém jezírku poslat kdokoliv, kdo chce symbolicky uctít památku někoho zesnulého,“ přibližuje letošní podobu rituálu Markéta Brestovská.

Květnové vzpomínkové setkání má za cíl nejenom zavzpomínat na blízké, kteří nás opustili, potkat se znovu s pracovníky hospice, ale i prezentovat činnost hospicové služby společnosti a více se otevřít veřejnosti.

„Součástí naší práce je i péče o ty, kteří doprovázeli někoho ze svých blízkých, ale zůstávají. Často se svými vzpomínkami, smutky ale i nadějí. Chceme jim proto dát prostor, aby mohli vzpomínat v bezpečném a přívětivém prostředí,“ dodává závěrem Brestovská.

Zdroj: Oblastní charita Jihlava.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

JIHLAVA: Epydemye v parku

JIHLAVA: Epydemye v parku.


 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum