Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistJIHLAVA: Taneční soutěž - Amen khelas

9. října 2022

JIHLAVA: Amen khelas

Jihlavský Dům kultury po delší odmlce opět ožije tancem.

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Erko Jihlava (dále jen NZDM) při Oblastní charitě Jihlava pořádá po dvouroční pauze, z důvodu koronavirové krize, 13. ročník taneční soutěže Amen Khelas – Všichni tančí 2022. Soutěž se koná 13. 10. 2022 od 15 hodin v DKO Jihlava. Projekt byl podpořen Krajem Vysočina, z programu Bavíme se na Vysočině 2022. Akce je přístupná široké veřejnosti.

„Tradičně nazvaná taneční soutěž Amen Khelas se rozšířila o český překlad hlavně z důvodu podpory všech mezilidských vztahů, vzájemného pochopení a spolupráci napříč národnostmi, a to především prostřednictvím tance. Vystoupí zde děti a mládež ze sociálně znevýhodněného prostředí s romskými, ale i moderními tanci,“ dodává Irena Miklóšová, koordinátorka soutěže.

Účast přislíbilo kromě pořádajícího NZDM ERKA Jihlava dalších 10 zařízení, které se věnují dětem a mládeži nejen v regionu Vysočina: NZDM ESKO Žďár nad Sázavou, NZDM Drom Brno, Spolek Loly Ruža Luže u Chrudimi, Komunitní centrum Kamas Lačo Dživipen Brno, NDZM Centrum 5KA Rychnov nad Kněžnou, Armáda Spásy – NDCM Dživipen Brno, NZDM Ambrela Třebíč, Výchovný ústav ZŠ, SŠ a středisko výchovné péče Velké Meziříčí, NZDM Maják Luka nad Jihlavou, Spolek AV-Amari Vysočina.

„Soutěž bude probíhat tři hodiny, které budou zaplněny vystoupením tanečních skupin. Dělá nám radost, že i po delší odmlce mají klienti služeb zájem o účast na taneční soutěži, která se stala pro naše zařízení tradicí. Pro děti a mladé je to dobrý prostředek k motivaci, aby ukázali svůj talent a kreativitu,“ doplňuje dále Miklóšová.

Do poroty soutěže usednou ředitelka Oblastní charity Jihlava Ing. Hana Fexová, člen Rady města Jihlavy pro oblast školství, kultury a tělovýchovy a pro oblast sociálních věcí Bc. Daniel Škarka, za oddělení Náhradní rodinné péče Bc. Dana Živnůstková, trenérka z tanečního spolku Hotch Potch Veronika Bílková a Michal Čapek, bývalý účastník a výherce taneční soutěže Amen Khelas.

Závěrem celé soutěže a odměnou všem zúčastněným bude vystoupení taneční soutěže Street Busters Jihlava.

Zdroj: Oblastní charita Jihlava a Irena Miklóšová, DiS. – koordinátorka taneční soutěže.

JIHLAVA: Taneční soutěž - Amen khelas

JIHLAVA: Taneční soutěž - Amen khelas.


 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum