Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistAmen Khelas - Ohlédnutí

24. října 2022

JIHLAVA: Amen Khelas - Ohlédnutí

Ohlédnutí za uplynulým ročníkem taneční soutěže Amen Khelas – Všichni tančí 2022.

Již po třinácté pořádalo Erko Jihlava – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež při Oblastní charitě Jihlava, oblíbenou a tradiční taneční soutěž Amen Khelas – Všichni tančí 2022. I přesto, že akce byla už po dvakrát zrušena z důvodu koronavirové krize, zúčastnilo se celkem 62 tanečníků ve věku od 6 do 26 let z různých měst a zařízení.

Jihlavský Dům kultury a odborů opět ožil nejen tancem, ale i přátelskou atmosférou, která celé odpoledne v DKO panovala. Mnoho diváků se těšilo, až budou moci opět podpořit tanečníky nejen z Vysočiny. Sál byl plně zaplněn. Přišlo více jak 500 diváků.

Do poroty přijali naše pozvání ředitelka Oblastní charity Jihlava Ing. Hana Fexová, člen Rady města Jihlavy pro oblast školství, kultury a tělovýchovy a pro oblast sociálních věcí Bc. Daniel Škarka, za oddělení Náhradní rodinné péče Bc. Dana Živnůstková, trenérka z tanečního spolku Hotch Potch Veronika Bílková a Ondra Cina, bývalý účastník taneční soutěže Amen Khelas.

Dana Živnůstková, jedna z porotkyň, na konci soutěže uvedla: „Jsem velmi potěšena, že jsem dnes mohla být součástí této soutěže a měla jsem možnost vidět klienty v jiném světle, než jak se s nimi setkávám běžně. Současně jsem ráda, že jsou služby, které podporují děti a mládež v jejích talentu.“

Pětičlenná porota vybírala tanečníky ze dvou věkových skupin a z různých tanečních stylů – od romských, přes latinské až po moderní. V mladší kategorii zvítězila taneční skupina s názvem Pirošky mladší z Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Drom Brno a ve starší kategorii bylo stejně úspěšné NZDM Drom Brno s taneční skupinou Pirošky starší. Tanečníci předvedli úžasný romský tanec a první místo si právem zasloužili.

Odměnou všem zúčastněným bylo profesionální vystoupení v zastoupení taneční skupiny Street Busters Jihlava.

„Děkujeme těm, kteří tuto taneční soutěž finančně podpořili. Jsou to Kraj Vysočina a město Jihlava. Dále bychom chtěli poděkovat za trpělivost všem, kteří dětem a mládeži pomáhali a všem zařízením, která se taneční soutěže zúčastnila. Velké díky patří i spravedlivé porotě, celému realizačnímu týmu DKO, naší dlouholeté moderátorce Hele Dvořákové za úžasné moderování a všem dobrovolníkům, kteří nám pomáhali akci připravit“, vyjádřila svůj vděk Irena Miklóšová, hlavní organizátorka taneční soutěže.

„Nyní, kdy už máme letošní ročník zdárně za sebou, přemýšlíme nad tím, co bychom mohli na příští rok zlepšit. Těší nás, že přichází klienti našeho nízkoprahového zařízení a domlouvají si termíny tanečních zkoušek. A jejich ambice jsou veliké, neboť příští rok se chtějí opět zúčastnit, a hlavně chtějí být ještě lepší,“ dodala závěrem Irena Miklóšová.

Samotná soutěž minulý týden nebyla poslední tečkou projektu. Pořadatelé Amen Khelas nabízí ještě doplňující program v podobě výstavy fotografií letošního tanečního zápolení. Zároveň budou na výstavě k vidění i fotografie dokumentující činnost nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Erko Jihlava. Výstava fotografií proběhne v termínu od 2. – do 28. listopadu v městské jihlavské knihovně. Vstupné je zdarma.

Zdroj: Oblastní charita Jihlava.

JIHLAVA: Amen Khelas - Ohlédnutí

JIHLAVA: Amen Khelas - Ohlédnutí. FOTOGALERIE: 1. Duo Faluko a jejich fanoušci z NZDM Maják Luka nad Jihlavou. 2. Moderátorka akce Hela Dvořáková. 3. Poháry pro vítěze jednotlivých kategorií. 4. Pořadatelka Amen Khelas Irena Miklóšová se svými tanečními týmy. 5. Taneční duo Faluko jedni z vítězů. 6. Taneční skupina Ďáblice z NZDM Erko JIhlava (2. místo).


 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum