Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistVYSOČINA: Letní návštěvnost

30. srpna 2021

VYSOČINA: Krajské hrady, zámky, muzea a galerie

Krajské hrady, zámky, muzea a galerie stále nabízí poloviční vstupné, děti se v nich projdou zdarma.

Se začátkem července zavedl Kraj Vysočina opatření ve snaze snížit negativní dopady pandemie na oblast kultury a cestovního ruchu v našem regionu. Do svých galeriích a muzeí včetně hradů Kámen a Roštejn umožňuje vstup dětem a studentům zcela zdarma. Ostatní návštěvníci mohou využít 50% slev ve své kategorii vstupného. „Kraj Vysočina tímto opatřením navázal na loňskou úspěšnou akci, kdy při vstupech za 20 korun padaly návštěvnostní rekordy. V červenci se návštěvnost v porovnání se stejným obdobím loňské sezóny snížila, nicméně při srovnání s předchozími roky nezasaženými pandemií jsou čísla nadprůměrná,“ informoval Roman Fabeš, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Největší zájem byl v červenci tradičně o hrad Roštejn, který přivítal 15,5 tisíce návštěvníků. Na oblíbený Hrad Kámen dorazilo přes 5 tisíc návštěvníků a na zámek v Třebíči přes 4 tisíce turistů. Vysoké nárůsty v návštěvnosti zaznamenali v Horácké galerii v Novém Městě na Moravě a v Galerii výtvarného umění v Havlíkově Brodě, kde je nově otevřená stálá expozice.

Hrad Roštejn, foto: Krajský úřad Kraje Vysočina

Oproti loňskému červenci se návštěvnost v krajských muzeích a galeriích snížila zhruba o třetinu, přesto ve srovnání s „běžnými roky“ můžeme hovořit o značně nadprůměrné návštěvnosti. Například ve srovnání s rokem 2019 si organizace polepšily souhrnně o 18 %. Oproti roku 2018 dokonce o 40 %.

Kraj Vysočina bude svým příspěvkovým organizacím refundovat ztráty ze vstupného, které vznikly během plošných slev. Za červenec bude refundováno souhrnně 926 tisíc korun.

Za slevami nebo za vstupem zadarmo mohou turisté do vybraných kulturních institucí vyrazit až do konce září. Přijďte se podívat do Muzea Vysočiny Jihlava (včetně poboček hrad Roštejn a Třešť), Muzea Vysočiny Pelhřimov (včetně pobočky Hrad Kámen), Muzea Vysočiny Třebíč (včetně pobočky Jemnice), Muzea Vysočiny Pelhřimov, Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě, Horácké galerie v Novém Městě na Moravě nebo do Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě.

Slevy lze uplatit ke vstupům do stálých expozic nebo výstav. Nevztahují se na speciální akce jako například kostýmované prohlídky, koncerty, divadla, edukační aktivity apod.

Poznámka: V případě Muzea Vysočiny Třebíč došlo od roku 2021 k narovnání výkazu návštěvnosti podle statistiky pro NIPOS. Do celkové návštěvnosti organizace se nyní nepočítají návštěvníci z baziliky sv. Prokopa.

Poznámka: V létě 2020 Hrad Kámen v rámci slev nabízel vstup do obou tras zvlášť. V roce 2021 nabízí také společnou vstupenku do celého hradu, čímž se výkaz návštěvnosti snižuje.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

VYSOČINA: Letní návštěvnost

VYSOČINA: Krajské hrady, zámky, muzea a galerie stále nabízí poloviční vstupné, děti se v nich projdou zdarma. Na fotografiích hrad Roštejn. Foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.


 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum