Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistHRAD KÁMEN: Na hradě Kámen se stále něco děje

6. srpna 2021

HRAD KÁMEN: Na hradě Kámen se stále něco děje

Prakticky pro každý srpnový víkend je na hradě Kámen připravena nějaká akce. „Program je skutečně pestrý a rozhodně je z čeho vybírat. A protože letošní motto cestovního ruchu zní Vysočina dětem, cílí řada aktivit na nejmenší návštěvníky,“ srdečně zve k výletu na hrad Roman Fabeš, radní pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

Již tento víkend 7. a 8. srpna se koná tradiční a u návštěvníků velmi oblíbené Kámenské hradohraní. Letos se jedná už o 9. ročník. Přitom však každý rok je připomínána jiná významná historická událost, která se s hradem pojí. Současné téma se vztahuje k období 2. poloviny 19. století, kdy hrad patřil do vlastnictví barona Maria Václava Enis z Atteru a Iveagh. Ten toto panství zakoupil v roce 1860 a během jeho zdejšího desetiletého působení hrad prošel náročnou opravou. Rodovým heslem Enisů bylo SOLA SALUS SERVIRE DEO, což přibližně v překladu znamená Jediná záchrana je služba Bohu. V rámci této akce se návštěvníci samozřejmě mohou těšit na šermířská a kouzelnická vystoupení. A pokud bude přát počasí tak i na skákací hrad. Hradní prohlídky budou po oba dva dny bez průvodce. Návštěvníci tedy budou moci v expozicích strávit čas dle svého uvážení. Ti hraví si mohou vyzkoušet zábavně naučný kvíz s úkoly, na jehož konci je v případě úspěšného řešení čeká drobná odměna. A protože děti a studenti mají vstup zdarma, rozhodně není, co váhat. Pro dospělé je vstupné pouze za 50 Kč a seniory za 35 Kč. Program bude pokračovat i ve večerních hodinách, kdy se bude konat střelba z palných zbraní a nevšední večerní prohlídky v podobě hraných scének, na které se však vztahuje speciální ceník. Sobotní večer bude zakončen ohňovou show.

Na další víkend jsou připravené bezplatné komentované prohlídky hradního parku, který nabízí romantická a zajímavá zákoutí. Od jara do podzimu zde stále něco rozkvétá a bují. I mimo to stojí park rozhodně za procházku, a to též díky okrasnému jezírku s rybami a lekníny, památným stromům nebo nevšedním skalním útvarům. Ve dnech 14. a 15. srpna vždy v časech 11.00, 13.00 a 15.00 proběhnou prohlídky zaměřené na historii i současnost parku včetně jeho nedávné revitalizace.

A protože se říká, že na každém správném hradě straší, nemohou chybět i na Kámeni tajuplné večerní prohlídky. Přijďte se sami přesvědčit, jak na tom je hrad se strašidly, v sobotu 21. srpna od 19 hod. do 21.30 hod. Rovněž na tyto netradiční prohlídky platí speciální ceník a nejde je zahrnout pod kampaň vstupné zdarma pro děti a studenty. Nezapomeňte si včas zarezervovat místa na této prohlídce, neboť kapacity jsou omezené a bývá o ně velký zájem.

Poslední prázdninový víkend zakončí rovněž speciální prohlídky hradu tentokrát zaměřené na rodiny s dětmi, které představí historii hradu zábavnou a nenáročnou formou. Ideální jsou pro děti ve věku od 4 do 12 let. Děti se mohou aktivně zapojovat a nuda z únavných letopočtů a nekonečných jmen šlechticů v nich určitě nehrozí. I na tyto prohlídky je nutné si předem udělat rezervaci na tel. č. 565 426 609 nebo 721 846 931.

A ještě jedna dobrá zpráva na konec – i po celý srpen má hrad Kámen otevřeno 7 dní v týdnu! Tedy i v pondělí, které na památkách bývá běžně zavíracím dnem. Dopoledne je sice také zavřeno, neboť se provádí rozsáhlejší úklid, ale od 12 do 18 hod. má svoje brány dokořán. Stačí jen vstoupit!

Zdroj: Krajský úřad Kraje Vysočina.

HRAD KÁMEN: Na hradě Kámen se stále něco děje

HRAD KÁMEN: Na hradě Kámen se stále něco děje.


 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum