Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistHORNÍ CEREKEV: Péče o osoby s PAS

12. února 2022

HORNÍ CEREKEV: Péče o osoby s PAS

Nová služba v nabídce Domova Jeřabina Pelhřimov posílí péči o osoby s PAS Domov Jeřabina Pelhřimov rozšiřuje kapacity služby zaměřené na péči o osoby s poruchami autistického spektra (PAS). V Horní Cerekvi otevřel v pořadí již druhý Domov se zvláštním režimem určený pro tuto klientelu.

Za účasti předsedy Senátu Miloše Vystrčila, vysočinského hejtmana Vítězslava Schreka, zastupujícího náměstka Ministerstva práce a sociálních věcí Jana Vrbického a dalších významných hostů se v pátek 11. února uskutečnilo slavnostní otevření Domova se zvláštním režimem v Horní Cerekvi. Nová služba, kterou bude provozovat Domov Jeřabina Pelhřimov a která vznikla přestavbou budovy Denního stacionáře, posílí péči o osoby s PAS v Kraji Vysočina. „Autismus je čím dál skloňovanější téma. Počty osob s PAS totiž skokově rostou. Péče o tyto osoby je tak nejen potřebná, ale bude také čím dál potřebnější. Bohužel současné kapacity jsou nedostatečné a každé navýšení představuje vítanou pomoc,“ přibližuje ředitel Domova Jeřabina Pelhřimov Petr Krčál.

Na nové adrese najde péči celkem 6 klientů. Během přestavby bylo vybudován stejný počet samostatných pokojů, k tomu také společenská místnost s kuchyní, sociální zázemí, místnost pro zaměstnance, terasa a sklad. Na míru bylo zhotoveno i vnitřní vybavení. Celkové náklady na vybudování nové služby činily 7,5 milionu korun. Jejich velká část byla uhrazena díky dotaci, kterou poskytlo Ministerstvo práce a sociálních věcí z programu určeného na rozvoj a obnovu sociálních služeb. Čtvrtina nákladů šla za zřizovatelem Domova Jeřabina Pelhřimov, kterým je Kraj Vysočina.

Ve prospěch Domova Jeřabina Pelhřimov hovoří fakt, že už jednu takovou službu v nabídce má, a to hned v sousedství. Ke stejnému účelu plánuje v letošním roce přestavět také Denní stacionář v Počátkách. „Přesně víme, co péče o osoby s PAS obnáší včetně zapojení kvalifikovaných pracovníků, jejichž náboru vždy věnujeme patřičnou pozornost,“ doplňuje Krčál.

První klienti se do Horní Cerekve nastěhují 22. února. V únorovém termínu se tu uskuteční také Den otevřených dveří.

Zdroj: Domov Jeřabina Pelhřimov.

HORNÍ CEREKEV: Péče o osoby s PAS

HORNÍ CEREKEV: Péče o osoby s PAS. Zdroj: Domov Jeřabina Pelhřimov.


 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum