Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistHAVLÍČKŮV BROD: Svoz papír plast

12. dubna 2022

HAVLÍČKŮV BROD: Svoz papír plast

První svoz nádob pro papír a plast v lokalitě Jihlavská a Humpolecká.

Ve čtvrtek 7. dubna 2022 proběhl první vývoz nádob na papír a plast v lokalitě kolem ulic Jihlavská a Humpolecká. Technické služby nejdříve vysypaly nádoby s papírem, a pak s plastovými odpady. Celkem bylo svezeno 0,69 t papíru a 0,42 t plastu. Pro tuto v pořadí již 3. etapu svozu odpadů systémem door to door byly nádoby k vyzvednutí pouze ve sběrném dvoře technických služeb, protože město nemá v této lokalitě k dispozici vlastní dostatečně velký pozemek, aby mohl vydávat nádoby na místě. Někdo si vyzvedl nádoby těsně před termínem prvního svozu, takže je začal odpady teprve plnit. Při příštím svozu očekáváme již vyšší množství sebraných odpadů.

Ulice Humpolecká před svozem plastů

Hlavní výhodou je maximální pohodlí při třídění odpadu, kdy každá domácnost má nádoby na tříděné odpady přímo u domu a není tedy nutné odpady nikam nosit nebo vozit. Také se nemůže stát, že dorazíte k plným kontejnerům a odpad není kam uložit. Takto sbírané odpady bývají vzorně vytříděné a neobsahují nevhodné příměsi. Nevýhodou se může zdát, že nádoby musí být umístěny na vlastním pozemku u nemovitosti nebo uvnitř nemovitosti, ale protože po zavedení tohoto systému předpokládáme redukci veřejných separačních míst, zajistíte si pořízením nádob dostatečnou vlastní kapacitu pro tříděné odpady. Svoz nádob probíhá 1 x měsíčně. Nádoby je možné nechat vyvážet i v delším intervalu, např. až za dva měsíce. Toto využívají zejména domácnosti s méně členy. Systém je výhodný i pro občany, kteří se hůře pohybují, protože s vytříděným odpadem nemusí obtížně chodit k veřejnému separačnímu stání, ale jen v rámci nemovitosti.

Další svoz papíru a plastu proběhne ve čtvrtek 5. května a pak vždy každý první čtvrtek v měsíci. Zájemci z těchto lokalit, kteří se chtějí k novému svozu odpadů připojit, si v pracovních dnech v čase od 7 do 15 hodin mohou ve sběrném dvoře Technických služeb Havlíčkův Brod nádoby bezplatně vyzvednout.

Fotografie: 1. Svoz - Ulice Údolní před svozem. 2. Ulice Jiráskova před svozem. 3. Ulice Humpolecká před svozem plastů.

Zdroj: Město Havlíčkův Brod.

HAVLÍČKŮV BROD: Svoz papír plast

HAVLÍČKŮV BROD: Svoz papír plast. Fotografie: 1. Svoz - Ulice Údolní před svozem. 2. Ulice Jiráskova před svozem. 3. Ulice Humpolecká před svozem plastů.


 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum