Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistHAVLÍČKŮV BROD: Perknov - Svoz odpadu

14. listopadu 2021

HAVLÍČKŮV BROD: Perknov - Svoz odpadu

Historicky první svoz papíru a plastu z domácností v Perknově.

V úterý 2. listopadu 2021 proběhl první vývoz nádob na papír a plast v Perknově. Pracovníci technických služeb nejdříve vyprázdnili nádoby s papírem a pak s plastovými odpady. Celkem bylo vytříděno 1,82 tun papíru a 0,87 tun plastů. Většina nemovitostí, jejichž obyvatelé se připojili k tomuto novému systému svozu odpadů přímo od domu, měla ke svozu přistavené obě nádoby, někdo jenom plnou s plasty a jen výjimečně nebyly nádoby vyvezeny, protože nebyly ještě zcela naplněny. Konkrétně bylo vysypáno 94 % nádob s plasty a 75 % nádob s papírem.

Všechny nádoby mají objem 240 litrů a při převzetí se některým občanům zdály příliš velké, ale po měsíci aktivního používání a důsledného třídění papíru a plastu z domácnosti většinou zjistili, že se jim je podařilo naplnit a uvědomili si tak, kolik obalového odpadu jejich domácnost vyprodukuje.

Další svoz papíru a plastu proběhne v úterý 7. prosince 2021 a následující rok každé první úterý v měsíci. Další zájemci z Perknova, kteří se chtějí k novému svozu odpadů připojit, si v pracovních dnech v čase od 7:00 do 15:00 hodin mohou ve sběrném dvoře Technických služeb Havlíčkův Brod Reynkova 2886 (u obchvatu města) nádoby vyzvednout. A proč se připojit? Hlavní výhodou je maximální pohodlí při třídění odpadu, kdy každá domácnost má nádoby na tříděné odpady přímo u domu a není tedy nutné odpady nikam nosit nebo vozit. Také se nemůže stát, že dorazíte k plným kontejnerům a odpad není kam uložit. Takto sbírané odpady bývají vzorně vytříděné a neobsahují nevhodné příměsi.

Zdroj: Město Havlíčkův Brod.

HAVLÍČKŮV BROD: Perknov - Svoz odpadu

HAVLÍČKŮV BROD: Perknov - Svoz odpadu.


Dlouhá Dlouhá
Evropská Evropská
Mánesova Mánesova

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum