Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistHospic - Základní kámen

10. listopadu 2022

HAVLÍČKŮV BROD: Hospic - Základní kámen

Počasí přeje stavbě lůžkového hospice. Základní kámen stavby bude ozdobou parku.

Stavba Lůžkového hospice v Havlíčkově Brodě byla zahájena už koncem října. Práce na objektu za 76 miliónů korun bez DPH budou trvat zhruba 16 měsíců. Budova nabídne kapacitu 18 lůžek pro dospělé klienty a dva pokoje pro děti. Zázemí zde najdou i rodinní příslušníci. Hospic bude soužit pro péči o těžce nebo nevyléčitelně nemocné v terminálním stádiu. Speciální zařízení tohoto typu na Vysočině prozatím nikdo neprovozuje, paliativní službu však nabízí v různém rozsahu v rámci provozu všechny krajské nemocnice. Kraj Vysočina finančně podporuje milionovými částkami síť mobilních hospicových služeb. Vysočina v tomto ohledu patří k nejlépe pokrytým regionům. „K některým cílům vede delší a nepříliš jednoduchá cesta nebo musí uzrát. Lůžkový hospic pro Kraj Vysočina díky pozemku darovanému městem Havlíčkův Brod bude stát přesně tam, kde ho lidé chtěli mít,“ uvedl při zahájení stavby hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Částečně dvoupodlažní objekt hospice staví Kraj Vysočina v těsném sousedství krajské Nemocnice Havlíčkův Brod. Bude zde mimo jiné vlastní kaple pro duchovní podporu, zázemí pro zaměstnance i rodiny a blízké klientů, parkoviště - vše citlivě zakomponované do přilehlé zahrady, do které bude možné vstupovat přímo z pokojů. Není vyloučeno, že v budoucnu se služby hospice přirozeně rozrostou o širokou nabídku terapeutických, psychologických a sociálních služeb. Základní kámen objektu bude součástí budoucí parkové úpravy.

Investorem stavby Lůžkového hospice v Kraji Vysočina je Kraj Vysočina. Za 76 miliónů korun bez DPH ho postaví místní stavební společnost Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod. Kraji Vysočina se na stavbu podařilo získat dotaci Ministerstva zdravotnictví ve výši 67 miliónů korun.

V areále budoucího hospice dnes byla slavnostním poklepem základního kamene zahájena stavba. Vedení Kraje Vysočina už dříve avizovalo, že po dokončení objektu bude hledat provozovatele.

Poděkování za osobní účast na slavnostním zahájení stavby Lůžkového hospice pro Kraj Vysočina patří:

  • Hejtmanovi Kraje Vysočina Vítězslavu Schrekovi, náměstkovi hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimíru Novotnému a radnímu kraje pro oblast sociálních věcí Janu Tourkovi, dále také členům krajského zastupitelstva
  • Starostovi města Havlíčkův Brod Zbyňku Stejskalovi a jeho kolegům z městské rady
  • Zástupcům Kraje Vysočina v Parlamentu České republiky – poslanci Vítu Kaňkovskému a senátorům Janu Teclovi a Josefu Klementovi
  • Paní Ludmile Novotné a jejímu týmu spolku Mezi stromy
  • Zástupcům Nemocnice Havlíčkův Brod, která bude mít v budoucnu objekt ve své správě
  • Architektce Marii Kovandové z Projektu II Světlá nad Sázavou, která Lůžkovému hospici dala podobu
  • Řediteli společnosti Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod Petru Suchému a jeho stavebnímu týmu

a díky adresujeme i dalším milým hostům, kteří projekt podporují.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

HAVLÍČKŮV BROD: Hospic - Základní kámen

HAVLÍČKŮV BROD: Hospic - Základní kámen. Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.


 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum