Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistNovostavba hospice

24. září 2023

HAVLÍČKŮV BROD: Novostavba hospice

Novostavbu krajského hospice v Havlíčkově Brodě mají nyní v rukou řemeslníci všech profesí.

Krajský hospic v Havlíčkově Brodě roste přesně podle stanoveného časového harmonogramu. Půlkruhový objekt stojící mezi krajskou a psychiatrickou nemocnicí dokončí Kraj Vysočina na přelomu ledna a února. „Po dokončení hrubé stavby teď aktuálně dodavatel pracuje na vnitřních i venkovních omítkách budoucího hospice. Na stavbě je denně početný tým. V tuto chvíli jsou tam zastoupená snad všechna řemesla – dělá se voda, topení, elektřina, zednické dokončovací práce… Už v pondělí se začnou betonovat veškeré podlahy,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Už pár dní se také pracuje na terénních úpravách. „V areále hospice už je jasně zřejmé, kudy povedou cesty, kde budou časem založené zelené ostrůvky. V následujících týdnech budeme muset vyřešit odkrytou černou skládku, kterou dělníci objevili při odbagrování svahu. Pravděpodobně nás čeká neplánované zpevňování předělů mezi sousedními pozemky. Ale i s tímto překvapením si umíme poradit, stejně jako jsme při zahájení nestabilní jílovité podloží zasahující částečně do půdorysu objektu,“ popisuje radní Kraje Vysočina pro oblast majetku Karel Janoušek.

Po dokončení stavebních prací, tedy na jaře příštího roku, čeká Kraj Vysočina ještě vybavování hospice nábytkem a mobiliářem nebo dokončení terénních úprav. „Pokud jde o zmíněné vybavování, už teď pracujeme na přípravě zadání veřejné zakázky na nábytek. Ten bude muset být částečně vyroben na míru. Realizační tým má před sebou ještě několik konzultací s architekty, tak aby interiéry byly funkční, ale zároveň působily útulně, klidně, domácky. Exteriéry domova budeme řešit následně, tedy v čase, kdy to klimatické podmínky dovolí. Stále platí, že chceme vytvořit důstojné místo pro klienty a jejich blízké,“ říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

Krajský hospic v Havlíčkově Brodě bude provozovat spolek Mezi stromy. Objekt mu bude předán zhruba v polovině příštího roku a našim společným zájmem i přáním je zahájit provoz bez zbytečných průtahů.

Kapacita budoucího krajského hospice na Vysočině je 18 lůžek pro dospělé a 2 lůžka pro dětské klienty, zázemí zde bude poskytováno i jejich rodinným příslušníkům a blízkým. Kraj stavbu pořídí za 83 miliónů korun. Kraji Vysočina se na stavbu podařilo získat i dotaci Ministerstva zdravotnictví ve výši až 47 miliónů korun. Krajský hospic v Havlíčkově Brodě bude provozovat spolek Mezi stromy. Objekt mu bude předán zhruba v polovině příštího roku a společným zájmem i přáním je zahájit provoz bez zbytečných průtahů.

Kraj Vysočina v Havlíčkově Brodě už v listopadu zahájí stavbu infekčního pavilonu. Další očekávanou krajskou investicí je novostavba parkovacího domu, která má vyřešit stálý nedostatek parkovacích míst v okolí havlíčkobrodské krajské nemocnice.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

HAVLÍČKŮV BROD: Novostavba hospice

HAVLÍČKŮV BROD: Novostavba hospice.


 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum