Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistNejlepší mladí cyklisté

14. června 2023

ČERNOVICE: Nejlepší mladí cyklisté

Nejlepší mladí cyklisté jsou z Černovic a Radostína nad Oslavou.

Ve čtvrtek 8. června 2023 se na dětském dopravním hřišti v Jihlavě konalo krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů, kterého se zúčastnili vítězové oblastních kol v Kraji Vysočina. Soutěžní disciplíny zahrnovaly jízdu zručnosti, zdravovědu, test z pravidel silničního provozu, praktickou jízdu po dopravním hřišti a orientaci v mapě.

Celkem 80 dětí ve věku od 10 do 16 let se ve dvou kategoriích zapojilo do soutěže, kde ukázaly své cyklistické dovednosti a znalosti pravidel silničního provozu. I přes nepříznivé počasí si děti udržely své nadšení a odhodlání dosáhnout co nejlepších výsledků. To se nakonec podařilo nejlépe družstvu ZŠ a MŠ Černovice, které zvítězilo v I. kategorii a družstvu ZŠ a MŠ Radostín nad Oslavou, vítězi II. kategorie.

Všichni účastníci předvedli vysokou úroveň dovedností a vítězové byli oceněni věcnými cenami, které do soutěže věnovali organizátoři. Školy, jejichž družstva se umístila na prvních třech místech, obdrží od Kraje Vysočina finanční ocenění ve výši 10 000, 15 000, respektive 25 000 Kč. Vedoucí vítězných družstev obdrželi za dobrou přípravu vstupenky do krajských kulturních zařízení a mohou tak navštívit Horácké divadlo, krajské galerie a muzea nebo hrad Kámen. Nejlepší jednotlivci v obou kategoriích si odnesli trofej v podobě horského kola. Při přebírání cen nechyběly emoce a radost z výhry.

Vítězná družstva budou dále reprezentovat Kraj Vysočina v celostátním finále, které se bude konat ve dnech 19.–21. 6. 2023 v Mohelnici a Zábřehu.

Soutěž, kterou organizoval Krajský úřad Kraje Vysočina ve spolupráci s Ministerstvem dopravy – BESIP, Policií České republiky, Krajským ředitelstvím policie kraje Vysočina a Českým červeným křížem Havlíčkův Brod, si klade za cíl vychovávat žáky základních škol k bezpečnému chování v silničním provozu a zvýšit celkovou bezpečnost na silnicích mezi dětskými účastníky. Organizátoři soutěže chtějí vyjádřit své upřímné poděkování všem, kteří se podíleli na úspěchu akce. Bez jejich snahy a podpory by se tato soutěž nemohla uskutečnit. Děti samotné si odnesly skvělé zážitky a nové dovednosti, které jim budou hodit i do budoucna.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

ČERNOVICE: Nejlepší mladí cyklisté

ČERNOVICE: Nejlepší mladí cyklisté.


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum