Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistZavřená cesta

7. září 2023

ZOO BRNO: Zavřená cesta

Zavřená cesta k lední medvědici.

Na základě rozhodnutí odborného posudku a příslušného stavebního úřadu jsme museli uzavřít cestu vedoucí k expozici lední medvědice. Důvodem je nestabilní svah za voliérou orlů východních.

„Stav svahu se monitoruje řadu let. V poslední době se výrazně zhoršil a bohužel dospěl do stádia, které ohrožuje zdraví lidí. Ve spolupráci s vedením zoo hledáme řešení, jak situaci vyřešit a cestu co nejdříve opět zpřístupnit. Pokud by se zájemci chtěli na lední medvědici Coru přesto podívat, mohou si otevřít webové stránky zoo, kde nepřetržitě funguje přímý přenos z její expozice,“ řekl náměstek primátorky města Brna Jaroslav Suchý.

„V tomto případě nebylo na co čekat. Komunikaci jsme uzavřeli v úterý odpoledne hned po doručení rozhodnutí stavebního úřadu. V něm odborník varuje před nestabilitou svahu, která ohrožuje návštěvníky i zaměstnance. Sesuv je stále aktivní, může tak kdykoliv dojít k nečekanému uvolnění kamene,“ přiblížila ředitelka Zoo Brno Radana Dungelová.

Můžeme ujistit, že všechna zvířata jsou v pořádku a nebezpečí jim nehrozí. Orla východního jsme ihned přesunuli. Zamířil do liberecké zoo, které děkujeme za vstřícnost a spolupráci.

Zdroj: Zoo Brno.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Zavřená cesta

ZOO BRNO: Zavřená cesta.


 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum