Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistARCHEOLOGIE: Brno - Tutanchamon

28. dubna 2022

ARCHEOLOGIE: Brno - Tutanchamon

Faraon přichází! Výstaviště Brno od 26. dubna hostí jednu z nejkrásnějších výstav světa Tutanchamon – Jeho Hrobka a poklady.

Jedinečný archeologický nález hrobky faraona Tutanchamona slaví letos 100 let. Na výstavě Tutanchamon – jeho hrobka a poklady návštěvníci doslova prožijí dobrodružství odhalení nejslavnější hrobky světa. Na ploše přes 2000 m² uvidí více jak tisíc nádherných exponátů dokumentující dobu faraonů před více než 3000 lety.

Když Howard Carter v roce 1922 poprvé nahlédl do Tutanchamonovy hrobky vykřikl: „Vidím úžasné věci!“ A stejný objevitelský úžas prožijí i návštěvníci výstavy. Výstava Tutanchamon – Jeho hrobka a poklady je sestavená přesně tak, jak byla před 100 lety hrobka objevená. Všechny posvátné předměty, sošky, šperky i sarkofágy leží na stejných místech, jako byly kdysi nalezeny. Návštěvníci budou mít možnost vidět víc než 1000 nádherných předmětů včetně světoznámé zlaté posmrtné masky Tutanchamona a jeho ohromného pozlaceného sarkofágu.

„Je to jedna z nejkrásnějších výstav na světě. Opravdu zažijete nádheru, ale také dokonalé řemeslné zpracování všech faraonových předmětů. Ještě víc nás stále fascinuje neuvěřitelně spletitý kulturně náboženský odkaz, který světu tento dávný poklad dal. Mnoho z jeho tajemství zůstalo dosud neodhaleno. Díky působivé instalaci výstavy se doslova ocitnete uvnitř starobylé hrobky a všechna tato dávná mystéria zažijete na vlastní kůži,“ s obdivem komentuje velkolepou výstavu Květa Havelková, tisková mluvčí výstavy.

Všechny exponáty byly vyrobeny tradičním způsobem s využitím řemeslné tradice staré tisíce let, pod přísným dohledem světových egyptologů. Díky tomu, že jde o dokonalé repliky, mohou být všechny předměty z faraónovy hrobky shromážděné na jednom místě a vytvořit tak fascinující obraz o dávné vyspělé civilizaci.

Výstava Tutanchamon – Jeho hrobka a poklady je vhodná nejen pro dospělé obdivovatele starobylých kultur, ale i děti milující nové a nevšední zážitky. Díky unikátnímu způsobu expozice a audio průvodci, který je k dispozici zdarma, budou návštěvníci doslova vtaženi do objevitelského příběhu Howarda Cartera, který jim detailně, a přitom zábavně popíše všechny exponáty. Výstava tak své návštěvníky doslova přenese tisíce let v čase.

Tak jako na předchozích výstavách pořádané JVS GROUP, bude i zde jedinečná galerie věnována České stopě, tady české egyptologii a originálním egyptským exponátům z českých sbírek.

Všem návštěvníkům doporučujeme, aby si vstupenky na výstavu rezervovali včas. I když jsou prostory výstavy ohromné, vstupenky se prodávají na určitý čas, tak aby byl průchod výstavou plynulý a byly dodrženy všechny hygienické předpisy.

Pro školní skupiny je po předchozí rezervaci připraveno speciální zlevněné vstupné.

Více informací na www.TUT-Brno.cz.

Zdroj: Veletrhy Brno.

ARCHEOLOGIE: Brno - Tutanchamon

ARCHEOLOGIE: Brno - TutanchamonZdroj: Veletrhy Brno.


 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum