Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistZOO JIHLAVA: Podzim a zima

15. listopadu 2021

ZOO JIHLAVA: Podzim a zima

Zoo Jihlava zve k návštěvě i v zimě i za tmy Zoo Jihlava je otevřená každý den po celý rok, tedy i v zimě. Počátkem listopadu pouze začaly platit zimní změny v otvírací době a vstupu do zoo.

Nejvýraznější zimní změna je ta, že od začátku listopadu do konce února je otevřen pouze hlavní vstup do zoo! To znamená, že spodní pokladna – od města, nebo lesoparku Heulos, je v zimě uzavřena. Hlavní pokladna je otevřena v období od listopadu do března včetně, od 9 do 16 hodin. I po zavření hlavní pokladny v 16 hodin mohou návštěvníci v areálu zoo setrvat minimálně další dvě hodiny.

Foto: Dikobraz srstnatonosý (Hystrix indica), foto Simona Kubičková.

„Pravidelně se setkáváme s tím, že si naši návštěvníci myslí, že v čase zavření pokladny se uzavírá i samotný areál zoo, který poté musí opustit. Přitom obzvlášť v zimním období zoo skýtá úžasný zážitek, kdy je v ní poměrně málo návštěvníků, zvířata jsou aktivní, některá se chystají ke spánku a některá se z něj naopak probouzí a se soumrakem ožívají.“ Zve k návštěvě jihlavské zoo její ředitel Jan Vašák.

Foto - Levhart cejlonský (Panthea pardus kotyia), foto Simona Kubičková.

A co je v Zoo Jihlava k vidění? Malí levharti cejlonští (Panthera pardus kotyia) konečně dorostli do velikosti, kdy mohou bezpečně chodit ven a za asistence své matky společně prozkoumávají výběh. Veselo je i nedaleko ve výběhu guanak (Lama guanicoe). Tam se na konci září narodilo jedno mládě – samice, která ve skupině způsobila docela rozruch a lamy ve výběhu pěkně rozhýbala. V zimním období jsou aktivní i některé chladnomilné šelmy, jako jsou třeba pandy červené (Ailurus fulgens). Ty mají už skoro půlroční mláďata, ale vzhledem k tomu, že malé pandy rostou velice pomalu, teprve nyní jsou ve výběhu vidět. Po dlouhé době se v naší zoo narodili i dikobrazi srstnatonosí (Hystrix indica). Dvojčata se narodila 22. září a samice musela zabřeznout takřka hned po dovozu nového samce z plzeňské zoo. Dikobrazi jsou aktivní v noci a právě zimní období s krátkými dny a brzkým soumrakem je ideální k jejich pozorování.

Zdroj: Zoo Jihlava.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum