Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistJIHLAVA: Co se ukrývá PodpoVRCHem?

10. listopadu 2021

JIHLAVA: Co se ukrývá PodpoVRCHem?

Jihlavská zoo zve návštěvníky u příležitosti desetiletého výročí otevření vzdělávacího centra na den otevřených dveří do PodpoVRCHu dne 13. listopadu od 10 do 15 hodin.

V letošním roce slavíme v zoologické zahradě v Jihlavě jedno významné výročí. Na začátku listopadu uplynulo již 10 let od otevření a zahájení činnosti vzdělávacího centra nazvaného PodpoVRCH. Při této příležitosti bychom rádi pozvali veřejnost k nahlédnutí do této trochu tajuplné, a pro běžné návštěvníky zoo většinou uzavřené budovy. Den otevřených dveří ve vzdělávacím centru PodpoVRCH se koná tuto sobotu 13. listopadu od 10 do 15 hodin.

Návštěvníci se mohou těšit na ukázky aktivit Centra PodpoVRCH, soutěže pro děti, hry a výtvarné tvoření. Nebudou chybět ani ukázky přírodnin a živých zvířat, která v centru chováme v rámci kroužků i pro prezentaci při výukových programech.

„Moderní zoologické zahrady mají dnes zcela jinou funkci než před lety, kdy zejména chovaly a vystavovaly zvířata. Dnes se zoo snaží být respektované ochranářské instituce, které se věnují nejen záchraně ohrožených živočichů v lidské péči, ale i v místech jejich přirozeného výskytu. Tato snaha by ale přišla vniveč nebýt důsledného, dlouhodobého vzdělávání návštěvníků zoologických zahrad. A kde jinde začít než u našich nejmenších návštěvníků – dětí.“ Vysvětluje vedoucí oddělení vzdělávání Pavla Jarošová.

Vzdělávací centrum PodpoVRCH bylo otevřeno 11. 11. 2011. Celá stavba je koncipována značně netradičně, kdy je z větší části pod úrovní okolního terénu a jednotlivé místnosti uvnitř představují třeba jeskyni, nebo kajutu lodi. Uvnitř se nachází i badatelna a prostorný multifunkční sál.

Náklady stavby byly hrazeny z dotace EU a státního rozpočtu – 30.500.000 Kč, prostředky Statutárního města Jihlava jakožto zřizovatele zoo činily 6.500.000 Kč.

Za 10 let prošlo centrem v rámci přibližně 3500 vzdělávacích programů 78.000 účastníků zejména z řad dětí a studentů, ale i dospělých, handicapovaných, nebo seniorů.

Během této doby se našich příměstských táborů zúčastnilo 2070 dětí, které tu pobyly celkem 260 táborových dní.

V PodpoVRCHu probíhají i zookroužky, přednášky pro veřejnost, konference, programy pro seniory, nebo pro rodiny s dětmi.

Účastníme se i mnoha akcí, jakými jsou Noc s Andersenem, Den Země, Den zvířat, Den ptactva a soutěží pro školy i jednotlivce – biologické olympiády Zlatý list, NouZOOvky, nebo kampaně EAZA.

Zdroj: Zoo Jihlava.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum