Slavnosti Svatomartinských a mladých vín

Nová vína ročníku 2016 budete moci opět ochutnat i v samotném centru Znojma, a to v symbolickém termínu na svatého Martina, tedy 11. listopadu, kdy pro vás Znojemská Beseda připravila jednodenní Slavnosti Svatomartinských a mladých vín.

Minoritský klášter, autor: GuentherZ

Slavnosti se uskuteční v přízemních prostorách Minoritského kláštera a Rajské zahrady Jihomoravského muzea ve Znojmě na ulici Přemyslovců, které otevřou své brány v 11 hodin. V 11 hodin a 11 minut pak znojemský ponocný slavnostně odtroubí ten pravý čas k prvnímu přiťuknutí mladým vínem a vinaři začnou nalévat první vzorky svěžích vín z letošní úrody. „Jsem velmi rád, že loňský první ročník Slavností mladých vín se setkal až s nečekaně pozitivním ohlasem, což byl pro nás jasný impuls uspořádat tuto akci i letos a dále ji rozvíjet,“ říká František Koudela, ředitel pořádající Znojemské Besedy. „Věřím, že si lidé cestu do Minoritského kláštera za jedinečným a nevšedním zážitkem z možnosti degustace mladých vín opět najdou,“ dodává Koudela.

V Minoritském klášteře tak na návštěvníky 11. listopadu od 11 do 21 hodin čekají mladá vína z vinařství Hanzel, Josef Kořínek, Lahofer, Líbal, Piálek a Jäger, Trávníček a Kořínek, Viktorín, Vinné sklepy Lechovice, Waldberg a Znovín. Ochutnáva t je bud ou moci formou placené pochůzkové degustace. Nabídku lahodných vín doplní gastronomické speciality Restaurace Panorama a vínu do noty ladící Cimbálová muzika Denár. Těšit se můžete i na průvod Sv. Martina na bílém koni, který vyjde v 17 a v 19 hodin od Minoritského kláštera směrem k Mikulášskému kostelu a dále k Vlkově věži, kde bude pro zájemce připravena placená ochutnávka vín, kterou pro vás včetně průvodu zajistila agentura Navajn.

Vstup na akci je zdarma. Slavnosti Svatomartinského a mladého vína se uskuteční za podpory Vinařského fondu České republiky a Jihomoravského muzea ve Znojmě.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum