Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistZNOJMO: Nadstandardní podpora hokeje

16. března 2021

ZNOJMO: Nadstandardní podpora hokeje

Znojmo hokej podporuje nadstandardně. A podporovat ho hodlá i nadále

O hokeji ve Znojmě se v posledních dnech na internetu a sociálních sítí intenzivně mluví. Klub HC Orli Znojmo totiž na svém webu uveřejnil článek, který se věnuje aktuální situaci v klubu. Mimo jiné jsou v něm obsažené výroky, že klub necítí podporu města. Proti tomuto se vedení města ostře ohrazuje. Vyjádření, na kterém se shoduje celá rada města, přinášíme z úst starosty Jakuba Malačky níže.

„Už když jsme schvalovali rozpočet, tak jsme předesílali, že abychom zachovali investice, z krize jsme se proinvestovali a dali tím lidem práci, musíme vzhledem k poklesu příjmů najít úspory i mimo náš provoz. Protože je pro nás důležitá mládež napříč všemi sporty, oznámili jsme, že primárně bude krácen profesionální sport,“ říká na úvod.

Ilustrační foto Mapy Google

I přes deklarované snížení dotace zůstává hokej nejpodporovanějším sportem ve městě. Znojmo do hokeje investuje mnohonásobně víc než města obdobné velikosti se srovnatelně velkým rozpočtem.

„Hokej bude mít i do budoucna velkou podporu radnice, která bude ale odrážet ekonomickou realitu hospodaření. Proto nás velice mrzí veřejné prohlášení HC Orli Znojmo, které dávají do přímé souvislosti výši dotace od města s dalším pokračováním klubu ve Znojmě,“ dodává starosta Malačka.

Rada města dnes doporučila zastupitelstvu města schválit dotaci 4 miliony korun klubu HC Orli Znojmo, což je největší dotace sportovnímu klubu ve Znojmě.

Klubu město podalo pomocnou ruku i navzdory covidové situaci, kdy mu vloni ponechalo plnou výši dotace 9 milionů korun, přestože hokejisté odehráli pouhých 5 utkání za rok. Dalším vstřícným krokem bylo umožnění čerpání této dotace v i roce 2021.

„Nepřijde nám proto korektní a férové, když se klub snaží přesvědčit své fanoušky, aby šli proti městu Znojmu, neboť v současnosti vůbec nevíme, zda se v září bude hrát, za jakých podmínek, zda se bude moct cestovat a podobně. Rovněž nám nepřijde etické, že v této době, kdy se všichni uskromňují a hledají úspory, by se z peněz města měly platit jak nadstandardní mzdy hráčů, tak i mzdy vrcholového managementu, jak klub požadoval ve své žádosti o výjimku,“ doplňuje starosta Malačka.

Znojmo podpořilo fungování hokeje ve městě za posledních deset let více než stomilionovou injekcí. Přes 74 milionů korun dostal klub v letech 2010 – 2020 na dotacích a více než 30 milionů město investovalo do zimního stadionu, který je v majetku města, ale slouží hlavně pro hokejisty.

„S klubem jsme ochotní se sejít v letních měsících k dalšímu jednání, až budeme vědět, jak bude liga vypadat. Považuji ale za důležité zdůraznit, že Znojmo nebude podléhat mediálnímu nátlaku žádných zájmových skupin,“ dodává závěrem starosta Jakub Malačka.

Zdroj: Město Znojmo.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum