Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistZNOJMO: Nové kamery

4. října 2022

ZNOJMO: Nové kamery

Na bezpečí ve Znojmě dohlíží kamerový systém. Nyní se rozšíří o nové kamery ve stávajících i nových lokalitách.

Nová místa byla vytipována Městskou policií Znojmo hlavně kvůli preventivní funkci, snaze o vytvoření co nejvíce bezpečných zón pro občany a také tam, kde by mohlo být zvýšené riziko páchání trestných činů.

Jeden nový kamerový bod bude umístěn na ulici Holandská. Skládat se bude ze tří statických kamer. Další statická kamera bude dohlížet na dětské hřiště ve vnitrobloku ulic Sokolovská a Dukelských bojovníků, kde se již jeden kamerový bod nachází.

Kamerový bod

Statická kamera přibude na Masarykově náměstí, kde doplní stávající kamerový bod. V Příměticích vznikne nový kamerový bod se dvěma statickými kamerami na ulici Krylova, které budou namířeny do ulice Poštovní a do vnitrobloku s dětským hřištěm. V plánu je instalace dvou statických kamer na parkoviště, které nově vznikne nedaleko bývalého školního statku v městské části Přímětice.

Do těchto nových kamerových bodů město investuje téměř 470 tisíc korun bez DPH. MKDS je využíván strážníky městské policie k monitorování situace v reálném čase, případně ze záznamu. Kamery jsou také uzpůsobené pro tzv. noční režim. Velmi často je záznam předán Policii ČR, která jej pak využívá při šetření trestných činů. MKDS bude i nadále průběžně modernizován a rozšiřován.

Zdroj: Město Znojmo.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum