Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistVíkendový pobyt

22. října 2023

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Víkendový pobyt

Mladiství odcházející z dětských domovů a pěstounské péče se znovu setkali na víkendovém pobytu.

O tom, že se děti vyrůstající bez biologických rodičů musí vyrovnávat s mnoha překážkami, není pochyb. Mimo jiné jim v prvních krůčcích samostatného života často schází osoba, která by je provázela a podporovala. Kraj Vysočina, odbor sociálních věcí, proto realizuje v pořadí už druhý projekt podporující mladistvé z dětských domovů a pěstounské péče na cestě do dospělosti.

Čtrnáct mladistvých se tak o druhém říjnovém víkendu účastnilo pobytu v Sázavě u Žďáru nad Sázavou. Většina přijela již po několikáté, na základě předchozí zkušenosti. Během dvou dní mohli zažít pocit sounáležitosti při sdílení a výměně zkušeností s dalšími účastníky. Tentokrát se zaměření pobytu vztahovalo k zásadním životním oblastem, jako je hospodaření s financemi, pracovní uplatnění nebo bydlení. „Účastníci měli možnost osvojit si nové dovednosti nebo prohloubit znalosti v programu Občanské poradny Třebíč s názvem Už nejsme děti aneb život s občankou v kapse. Při výletě do přírody nebo u volnočasových her docházelo k přirozenému sdílení nebo formování žádoucích hodnot mladistvých,“ přiblížila Lenka Požárová z odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina.

„Na víkendovém pobytu jsem už potřetí. Když jsem jela poprvé, bála jsem se před ostatními účastníky i představit. Práce ve skupině a podpora lektorů mi hodně pomáhá zvýšit sebevědomí a prosadit se. Tentokrát se mi nejvíc líbil blok s finanční gramotností. Vždycky jsem za tyhle informace ráda. Chybělo mi odpoledne s lektorkou kosmetiky, která nás minule učila péči o pleť. Seznámila jsem se s novými lidmi, navzájem můžeme čerpat a poučit se ze svých, i špatných, zkušeností. Jsem ráda za přátelskou atmosféru. Nikdo mě tady nesoudí, můžu se svěřit třeba s plány do budoucna a slyšet názor od lidí zvenčí,“ svěřila se jedna z účastnic víkendového pobytu.

Víkendové pobyty jsou realizovány pod záštitou projektu „Rozvoj inovativních postupů v rámci sociální ochrany a prevence v Kraji Vysočina“. Další proběhnou na jaře roku 2024. Účastnit se mohou mladiství z dětských domovů a pěstounské péče, kteří se připravují na samostatný život.

Tato tisková zpráva vznikla jako výstup projektu: „Rozvoj inovativních postupů v rámci sociální ochrany a prevence v Kraji Vysočina, registrační číslo CZ.03.02.02/00/22_006/0000537“. Na realizaci projektu byly poskytnuty finanční prostředky z OPZ+, který je spolufinancován Evropskou unií.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum