Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistŽĎÁR NAD SÁZAVOU: S lesníkem do lesa

10. července 2022

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: S lesníkem do lesa

S lesníkem do lesa, tentokrát nedaleko studánky U Křiváku.

Radost z blížících se prázdnin, kamarádství, soutěživost – to všechno a ještě mnohé další se naplno projevilo na akci lesní pedagogiky „S lesníkem do lesa“. Ta proběhla na konci června v Malém lese nedaleko studánky U Křiváku u Žďáru nad Sázavou. Více než 110 dětí ze žďárských základních škol si mohlo na devíti stanovištích osvojit nejen teoretické znalosti o lese, ale získat i praktické zkušenosti.

Při úvodním nástupu pozdravili mladé návštěvníky lesa zástupci vedení města Žďár nad Sázavou, které bylo organizátorem této atraktivní aktivity. Pravděpodobně nejsilnější zážitek pro děti bylo zasazení si vlastního stromku. Bylo možné si vybrat, co chtějí děti sázet – dub, lípu, břízu, olši, nebo také například jedli nebo málo známý kaštanovník setý. „Děti si v průběhu dopoledne mohly poslechnout, prohlédnout a vyzkoušet, jak se v lese hospodaří, jak les vzniká. Bylo hezké pozorovat, s jakým nadšením děti pomohly s kopáním jamky pro stromek, s jakou chutí jej sázely a ochraňovaly proti zvěři.

Na každý z vysazených stromů si připevnily štítek, aby mohly při následných návštěvách lesa sledovat, jak se jejich stromu daří,“ popsal aktivitu na jednom stanovišť Pavel Hájek, radní Kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství a životního prostředí. Na závěr dopoledního programu, v rámci kterého proběhlo vyhodnocení, která ze skupinek byla nejšikovnější, radní Pavel Hájek ocenil šikovnost dětí, rozloučil se s nimi a popřál jim pěkné prázdniny.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum