Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Rekonstrukce Jihlavské ulice

24. ledna 2022

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Rekonstrukce Jihlavské ulice

Připravuje se rekonstrukce Jihlavské ulice ve Žďáře nad Sázavou.

Na základě smlouvy o společném postupu zadavatelů připravuje Kraj Vysočina, Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko a město Žďár nad Sázavou rekonstrukci silnice II/353 v části ulice Jihlavské. Součástí zakázky bude mimo jiné také rekonstrukce dvou mostů, rekonstrukce stávajícího vodovodu i oprava autobusových zastávek. „Práce na půlkilometrovém úseku jedné z nejvytíženějších silnic na příjezdu do města od Jihlavy by měly začít na jaře příštího roku a práce potrvají až do konce října, kdy by měla být silnice zprůjezdněna v režimu předčasného užívání,“ informoval náměstek hejtmana pro oblast dopravy a silničního hospodářství Miroslav Houška.

Ilustrační foto Mapy Google

Stavební práce, jejichž investorem je Kraj Vysočina, zahrnují nejen celou rekonstrukci vozovky v délce 531 metrů, ale také dvou mostních objektů nad železniční tratí Praha – Brno a nad železniční vlečkou do firmy ŽĎAS. Stavba je součástí projektu II/353 Stáj – Zhoř, 2. stavba a je podpořena z Integrovaného regionálního operačního programu.

Současně bude vyřešeno i odvodnění silnice. Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko uhradí rekonstrukci vodovodu v daném úseku a město Žďár nad Sázavou bude investorem oprav autobusových zastávek, nového chodníku pro pěší a nového místa pro přecházení.

Rekonstrukce Jihlavské ulice si vyžádá podle konkrétních prováděných prací částečné nebo úplné omezení provozu, veškerá nákladní doprava bude v průběhu rekonstrukce odkloněna na objízdné trasy. Po dobu výstavby by měl být umožněn přístup vlastníkům nemovitostí i provizorní vjezd do přilehlých průmyslových areálů, stejně tak průjezd složek Integrovaného záchranného systému.

Zdroj: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum