Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Přehlídka trofejí

28. března 2022

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Přehlídka trofejí

Žďárský myslivecký spolek uspořádal přehlídku trofejí. V sále Hasičské vzájemné pojišťovny ve Žďáře nad Sázavou se na konci minulého týdne uskutečnila chovatelská přehlídka trofejí zvěře ulovené v roce 2021 v honitbách okresu Žďár nad Sázavou. Chovatelskou přehlídku uspořádala Českomoravská myslivecká jednota – okresní myslivecký spolek Žďár nad Sázavou, když k tomu byla pověřena v souladu se zákonem o myslivosti městskými úřady Žďár nad Sázavou, Bystřice nad Pernštejnem, Nové Město na Moravě a Velké Meziříčí. Chovatelské přehlídky trofejí se pořádají pravidelně pro hodnocení kvality chované zvěře a kontrolu zvěře ulovené.

Trofejí se rozumí rohy, parohy a parůžky rohaté a parohaté zvěře včetně lebky oddělení před prvním krčním obratlem, zbraně u prasete divokého, lebky a kůže některých šelem.

„Mezi více než tisícovkou srnčích trofejí po obvodu sálu byla celá řada rarit. Zároveň nebylo možné přehlédnout skutečně silné trofeje, které svědčí o výborném genofondu zvěře, kvalitě prostředí a intenzivní práci myslivců na Žďársku,“ zhodnotil přehlídku Pavel Hájek, radní Kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství a životního prostředí a doplnil: „Podnětná byla i diskuse s přítomnými myslivci o početním stavu zvěře v jednotlivých honitbách, ale také o jejím zdravotním stavu, zejména v souvislosti se stále hojnějším výskytem papilomatózy a střečkovitosti u srnčí zvěře.“

„Je dobře, že se po roční covidové přestávce navázalo na mnohaletou tradici těchto výstav. Ze slavnostního otevření chovatelské přehlídky bylo zřejmé, že jde o událost, která má pro udržování tradic myslivosti velký význam,“ uzavřel Pavel Hájek.

Kromě trofejí od dalších druhů zvěře, jako muflona, daňka i jelena evropského byla chovatelská přehlídka doplněna naučnými tably s tématikou lesních dřevin našich lesů nebo vejci mnoha druhů ptáků.

V rámci chovatelské přehlídky byl pro návštěvníky zajištěn bohatý doprovodný program, včetně ochutnávek výborně připravené zvěřiny. Chovatelské přehlídky trofejí, u kterých se provádí hodnocení kvality chované zvěře a kontrola ulovené zvěře v daném území, jsou postupně připravovány také v ostatních okresech na Vysočině.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum