Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistVYSOČINA: Poznej Vysočinu

26. března 2022 - 

VYSOČINA: Poznej Vysočinu

Poznej Vysočinu: Vítězové krajské soutěže pojedou do Prahy.

Letošního ročníku vědomostní regionální soutěže Kraje Vysočina pro děti do 15 let POZNEJ VYSOČINU se zúčastnilo 110 soutěžících z 66 základních škol a gymnázií. Z každé školy byli do finálového kola vysláni chlapec a dívka. Čtyřicítka nejúspěšnějších řešitelů dostala pozvání na celodenní výlet do Prahy s lákavou plavbou lodí po Vltavě nebo komentovanou prohlídkou Historické budovy Národního muzea. Tři absolutní vítězové pak získali zcela nové mobilní telefony.

„Zájem o novinky z regionu začíná obvykle v ulici nebo ve čtvrti, kde bydlíte, pokračuje na úroveň obce a města, v jednu chvíli přesáhne hranice kraje a pokračuje dále. Je přirozené, když se děti začínají zajímat o dění a hlavně o souvislosti v prostoru kolem sebe. Lépe pak chápou kontexty událostí, které se kolem nich dějí,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek, který si zkusil, stejně jako děti, vyplnit test, ale výsledek taktně neprozradil.

Výsledky krajského kola soutěže Poznej Vysočinu 2022:

1. Štěpán Synek, Gymnázium Žďár nad Sázavou
2. Jana Benáčková, ŽS a MŠ Kamenice
3. Bára Buřičová, ZŠ Pelhřimov, Krásovy Domky
4. Michaela Urbánková, Gymnázium Žďár nad Sázavou
5. Jakub Chmelík, ZŠ a MŠ Bohdalec
6. Anička Jenčová, Gymnázium Humpolec
7. Marcela Murová, ZŠ Počátky
8. Jan Petr, Gymnázium Nové Město na Moravě
9. Tomáš Růžička, ZŠ Třebíč, Benešova
10. Ivoš Pejcha, Gymnázium Jihlava

Nejrychlejší řešitel stihl 26 otázek vypracovat za 7,5 minuty. Vítěz si připsal 46 z 50 možných bodů. V rámci testu děti nejvíce zaskočil dotaz na název nejvyššího vrcholu Třebíčska. Znáte odpověď?

„Je velice dobře, že se děti už ve školním věku chtějí o Vysočině dozvědět více, než je jen ve školních osnovách. Pokud jim k tomu pomohou krajské soutěže, pak splnily svůj účel. Jen doplním, že pro starší studenty pořádáme podobnou vědomostní soutěž s názvem S VYSOČINOU DO EVROPY, ale její obtížnost je vyšší, navíc je podmínkou absolvovat ji v anglickém jazyce,“ doplnila Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum