Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Jihlavská - Stavební práce

2. května 2022

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Jihlavská ulice - Stavební práce

Zahájení stavebních prací na Jihlavské ulici ve Žďáře nad Sázavou je naplánováno na 9. května.

Provoz na části Jihlavské ulice ve Žďáře nad Sázavou od křižovatky s ulicí Chelčického směr Nové Veselí v délce přibližně 600 m by měl být od pondělí 9. května řízen kyvadlově na semafory. Už od ranních hodin bude místo osazeno přechodným dopravním značením a zhotovitel stavby, firma AQUASYS ze Žďáru nad Sázavou, zahájí stavební práce. Částečná uzavírka Jihlavské ulice by měla trvat do konce září letošního roku, následně provede firma za úplné uzavírky pokládku finálních obrusných vrstev. Běžný provoz by se měl na silnici v režimu předčasného užívání vrátit nejpozději 31. října.

Investorem akce II/353 Žďár nad Sázavou – ulice Jihlavská je Kraj Vysočina, město Žďár nad Sázavou a Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko. Stavební práce, jejichž investorem je Kraj Vysočina, zahrnují rekonstrukci vozovky v délce 531 metrů včetně odvodnění a také dvou mostních objektů nad železniční tratí a nad železniční vlečkou. Stavba je součástí projektu II/353 Stáj – Zhoř, 2. stavba a je podpořena z Integrovaného regionálního operačního programu. Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko připravuje rekonstrukci vodovodu v daném úseku a město Žďár nad Sázavou opraví stávající autobusové zastávky, vybuduje nový chodník a nové místo pro přecházení.

Ilustrační foto Mapy Google

Vozidla do 3,5 t, vozidla IZS, veřejná linková osobní doprava a vozidla s povolením stavby:

Průjezd stavbou bude umožněn kyvadlově na semafory. Delší zelený interval bude nastaven na výjezd z města, včetně ulice Chelčického, tak aby se netvořily dlouhé kolony, které by neúnosně komplikovaly provoz v této lokalitě. Průchod pěších by měl být po celou dobu stavby umožněn zabezpečeným koridorem. V průběhu května by mělo rovněž dojít k přesunu autobusové zastávky Jihlavská – HETTICH do bezpečnějšího místa, přibližně 300 m směr Nové Veselí.

Vozidla nad 3,5 t:

Nákladní vozidla nad 3,5 t budou odkloněna na objízdnou trasu, která povede obousměrně přes Nové Veselí – Březí nad Oslavou – Kotlasy – Ostrov nad Oslavou – Sazomín – Vatín – Žďár nad Sázavou. U obce Kotlasy bude dočasně zvýšena nosnost mostu zúžením vozovky do jednoho jízdního pruhu, který bude veden prostředkem komunikace a vymezen betonovými svodidly.

Zdroj: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum