Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistVYSOČINA: Zakarpatská oblast Ukrajiny

27. února 2022

VYSOČINA: Zakarpatská oblast Ukrajiny

Vysočina změní zacílení stávající pomoci pro partnerský region Zakarpatskou oblast Ukrajiny. Soustředit se teď bude na humanitární pomoc.

Dnes ráno byla z hodiny na hodinu zrušena týdny plánovaná zahraniční služební cesta zástupců Kraje Vysočina do partnerského regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Během čtyř dnů měly být v konkrétních oblastech vytipovány společné investiční projekty, které měla Vysočina v rámci svého partnerství s Ukrajinou spolufinancovat prostřednictvím fondu ViZa. „Situaci sledujeme, jsme ve stálém kontaktu s našimi partnery na Zakarpatí. V následujících dnech bude upřesněna forma pomoci s tím, že budeme respektovat potřeby zahraničního partnera. Očekáváme, že těžiště pomoci bude směřovat do humanitární pomoci, péče o uprchlíky z nejvíce ohrožených oblastí,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec.

Konkrétní forma pomoci Kraje Vysočina směrem na Zakarpatí bude po domluvě s tamním vedením regionu upřesněna příští týden. Na základě aktuálních informací a konkrétních potřeb není vyloučeno, že bude na nejbližším jednání Zastupitelstva Kraje Vysočina vedením kraje předložen návrh na navýšení finanční podpory. Ta byla pro letošní rok prozatím vyčíslena na 6,5 miliónu korun, konkrétně na opravy zdravotních nebo školských objektů, na vzdělávání a spolkovou činnost krajanů.

Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek dnes také odeslal svému protějšku Volodymyru Čubirkovi, předsedovi Zakarpatské oblastní rady oficiální dopis, ve kterém vyjádřil podporu, solidaritu a sounáležitost s ukrajinským lidem.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum