Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistVYSOČINA: Nový školní rok

27. srpna 2021

VYSOČINA: Nový školní rok

Na Vysočině se v září chystá do školy přibližně 66 tisíc žáků. Na prvňáky čeká už po desáté bezpečný kufřík.

Ve středu 1. září začíná nový školní rok a na Vysočině se bude týkat asi 66 000 žáků. Podle přehledu zápisů jednotlivých základních škol by mělo do školních lavic usednout vůbec poprvé 5 216 dětí, což je o 77 více než v loňském roce, a každý prvňáček se opět může těšit na bezpečný kufřík od Kraje Vysočina a dalších partnerů z podnikatelského sektoru. Do prvních ročníků středních škol nastoupí letos přibližně 5 800 žáků.

Kraj Vysočina ve spolupráci s partnery přichystal bezpečné kufříky pro prvňáky už desátým rokem. Děti v něm opět najdou dárky s bezpečnostní tématikou – reflexní pásek a přívěsek, reflexní vestu. Čeká na ně také oblíbená příruční cyklolékárnička se Zajícem, svačinové boxy, omalovánky, pastelky, cvičné hodiny z recyklovatelných materiálů nebo zábavná dětská kniha Ferda v autoškole od BESIPU. Ani tento rok nebude chybět zábavný časopis s enviromentální tematikou Putování se zajícem, jehož ústřední postavou je krajský maskot Zajíc.

Na přípravě bezpečného kufříku se vedle Kraje Vysočina podílely například firmy NET4GAS, Elektrowin, EKO-KOM a.s., GORDIC, ČEZ, Yashica, MANN FILTER nebo Jaroměřická mlékárna.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum