Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistKraj Vysočina se na Velký pátek rozsvítí modře

1. dubna 2021

Kraj Vysočina se na Velký pátek rozsvítí modře

Kraj Vysočina vyjádří podporu osobám s poruchami autistického spektra. Učiní tak během Světového dne zvýšení povědomí o autismu, který připadá na 2. dubna. Tento den bude modře nasvíceno sídlo kraje a Kraj Vysočina se tak připojí k již VIII. ročníku celorepublikové kampaně s názvem Česko svítí modře, která je dílem organizace Naděje pro autismus. Doufáme, že se k této aktivitě připojí i další instituce z Vysočiny, poskytovatelé sociálních služeb, další organizace ale i široká veřejnost.

Foto: Kraj Vysočina se k republikové kampani Česko svítí modře připojil už v roce 2019

Modrým nasvícením však možnosti vyjádření podpory autismu zdaleka nekončí. V týdnu od 5. do 9. dubna bude svoji podporu osobám s poruchami autistického spektra moci vyjádřit každý, kdo si oblékne modré oblečení. Právě v tomto smyslu vznikla výzva, s názvem Obleč se do modré a podpoř osoby s autismem, kterou ve spolupráci s hejtmanstvím vyhlásil realizační tým projektu s názvem Zkvalitnění péče o osoby s poruchami autistického spektra v Kraji Vysočina. Výzvy se zúčastní nejen zaměstnanci odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina, ale také tři příspěvkové organizace, které jsou do projektu zapojeny. Jde o Domov Jeřabina Pelhřimov, Domov Kamélie Křižanov a Domov ve Zboží, jež poskytují péči osobám s poruchami autistického spektra. Účast přislíbily také další subjekty ze sociální oblasti.

Výzva bude vyhlášena na facebookovém profilu Kraje Vysočina, kde bude moci veřejnost sdílet fotografie modře laděného outfitu. Těmito aktivitami chceme zdůraznit, že péče o osoby s poruchami autistického spektra nepočká po odeznění pandemie, ale je trvalá. Zároveň upozorňujeme širokou veřejnost, že Kraj Vysočina se chce stát iniciátorem podpory osob s autismem v domácím prostředí, ale i v sociálních službách na Vysočině a celé České republice, dodal radní Kraje Vysočina za sociální oblast Jan Tourek, který nad touto aktivitou převzal záštitu.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum