Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistVYSOČINA: Mobilní očkování

26. září 2021

VYSOČINA: Mobilní očkování pokračuje

O mobilní očkování na Vysočině je stále zájem. Kraj naplánoval třetí trasu očkovacího karavanu.

Kraj Vysočina po konzultaci s krajským očkovacím koordinátorem stanovil třetí trasu mobilního očkování na Vysočině. Očkovací karavan opět navštíví oblasti, kde je oproti jiným částem regionu nižší proočkovanost nebo kde se očekává ze strany občanů o tuto formu očkování zájem. Zdravotníci budou opět nabízet očkování jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson nebo dvoudávkovou vakcínou Pfizer/BioNTech. Očkování opět proběhne bez registrace nebo nutnosti předchozího objednání. „Lidé využívají mobilní očkování bez registrace především kvůli práci, někteří nechtějí za očkováním dojíždět, odpolední časy využívají ti, kteří nechtějí čekat na vakcínu u praktických lékařů. Řada klientů očkovacího karavanu přiznává, že je od očkování prozatím odrazovala elektronická agenda – nemají k ní důvěru, nevlastní počítač nebo nepoužívají internet,“ popisuje situaci náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

Nově mobilní očkovací karavan zastaví v Jemnici, Želetavě, Hrotovicích, Velkém Meziříčí, Polné a Humpolci. S ohledem na stálý zájem o očkování ve Žďáře nad Sázavou bude i zde v určených termínech možné využít mobilní pracoviště bez nutnosti dojezdu do očkovacího centra v Novém Městě na Moravě. To sice nabízí neregistrované očkování, prozatím však pouze dvoudávkovou vakcínou Pfizer/BioNTech.

Trasa mobilního očkovacího karavanu na Vysočině:

Středa 29. 9.

10–18 hodin: JEMNICE, před Kulturním Domem, Tyršova ulice 592 (očkujeme jednodávkový Johnson nebo dvoudávkový Pfizer, u kterého je třeba počítat i s druhým termínem)

Čtvrtek 30. 9.

9–13 hodin: ŽELETAVA (očkujeme jednodávkouvý Johnson nebo dvoudávkový Pfizer, u kterého je třeba počítat i s druhým termínem)

15–19 hodin: HROTOVICE, parkoviště u Muzea Hrotovicka, Nám. 8. května č. 2 (očkujeme jednodávkový Johnson nebo dvoudávkový Pfizer, u kterého je třeba počítat i s druhým termínem)

Pátek 1. 10.

11–13 hodin: JIMRAMOV, objekt bývalé horní školy, náměstí 162 (termín, kdy se podává jednodávkový Johnson nebo druhá dávka Pfizeru)

14:30–17 hodin: SVRATKA, Sokolovna, Revoluční ulice (termín, kdy se podává jednodávkový Johnson nebo druhá dávka Pfizeru)

Sobota 2. 10.

9:30–12 hodin: LEDEČ NAD SÁZAVOU, přízemí budovy bývalého MěÚ, Husovo nám. 16 (termín, kdy se podává jednodávkový Johnson nebo druhá dávka Pfizeru)

13–16 hodin SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU, budova MěÚ, nám. Trčků z Lípy 18 (termín, kdy se podává jednodávkový Johnson nebo druhá dávka Pfizeru)

Neděle 3. 10.

10–18 hodin: VELKÉ MEZIŘÍČÍ, před JUPITER clubem, Náměstí 15/17 (očkujeme jednodávkový Johnson nebo dvoudávkový Pfizer, u kterého je třeba počítat i s druhým termínem)

Pondělí 4. 10.

10–18 hodin: ŽĎÁR NAD SÁZAVOU, ovál u zimního stadionu, Jungmannova ulice (očkujeme jednodávkový Johnson nebo dvoudávkový Pfizer, u kterého je třeba počítat i s druhým termínem)

Úterý 5. 10.

9–13 hodin: POLNÁ (očkujeme jednodávkouvý Johnson nebo dvoudávkový Pfizer, u kterého je třeba počítat i s druhým termínem)

15–19 hodin: HUMPOLEC, před MIKÁDEM, Havlíčkovo nám. 2596/1, prostor u kina

Další termíny budou zveřejněny po upřesnění místa mobilního očkování.

Podle krajské statistiky bylo v termínu 22. 8. až 20. 9. obslouženo mobilním očkovacím týmem 18 měst, některá opakovaně. Celkem bylo na těchto místech podáno 1368 dávek vakcíny. Do konce října jsou naplánovány zastávky ještě na 23 místech (na některých opakovaně).

Zdroj tet a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.


3. září 2021

VYSOČINA: Mobilní očkování

Mobilní očkování na Vysočině pokračuje. Očkovací karavan zastaví na dalších osmi místech.

Pokračuje mobilní očkování v Kraji Vysočina. Bez jakékoli předchozí administrativy a registrace se budou moci v průběhu září nechat naočkovat lidé v Jimramově, Svratce, Ledči nad Sázavou, Světlé nad Sázavou, Habrech, Golčově Jeníkově, Černovicích a v Kamenici nad Lipou. „Vybrána byla opět místa u hranic kraje, kde to mají lidé do očkovacích center daleko. Jde o lokality s větší koncentrací menších obcí nebo s relativně nižší proočkovaností. Zkušební mobilní očkování nám potvrdilo, že díky jednodušší dostupnosti očkování máme ještě velkou šanci oslovit i váhající veřejnost,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Na nových zastávkách mobilního očkovacího týmu bude veřejnosti nabídnuta k výběru nejžádanější dvojice vakcín. Vakcínou Pfizer/BioNTech může být očkována populace 16+, je však třeba počítat s tím, že se po 21 dnech musí návštěva mobilního týmu zopakovat z důvodu podání druhé dávky, a to opět na stejném místě ve stejný čas. Vyšší zájem mezi veřejností je o vakcínu Johnson & Johnson, kterou si můžou vyžádat všichni 18+. Vzhledem k tomu, že jde o jednodávkovou vakcínu, není třeba další očkovací „návštěvy“.

Mezi místy mobilního očkování na Vysočině se ještě jednou zopakuje i pětice míst, kde už očkování probíhalo, zdravotníci se sem vrátí kvůli podání druhých dávek, ale budou také připraveni naočkovat jednou dávkou vakcíny Johnson & Johnson.

Mobilní tým společnosti Podané ruce, která s Krajem Vysočina spolupracuje, naočkoval už téměř sedm stovek osob bez předchozí registrace.

Termínový kalendář (změna vyhrazena).

Zdroj: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum