Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistVYSOČINA: Dobrovolníci v očkovacích centrech

30. března 2021

ZVEŘEJNĚNÍ VÝZVY KRAJE VYSOČINA:

VYSOČINA: Dobrovolníci v očkovacích centrech

Kraj Vysočina hledá dobrovolníky do očkovacích center

Chtěli byste pomoci při očkování veřejnosti ve velkých očkovacích centrech v Kraji Vysočina? Přemýšlíte, jak se zapojit a nabídnout své služby?

Dejte o sobě vědět na e-mail: ockovani@kr-vysocina.cz. Vaše kontaktní údaje vložíme do registru dobrovolníků a podle potřeby jednotlivých očkovacích center Vás oslovíme s nabídkou konkrétní výpomoci. Děkujeme, že pomůžete vrátit Vysočině zdraví!

Budeme od Vás potřebovat následující informace:

  • jméno a příjmení, titul
  • profesní zaměření
  • druh práce, který můžete v centru vykonávat (lékař, zdravotní sestra, laborant, administrativní pracovník, apod.)
  • preferované očkovací centrum (Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou)
  • časové možnosti výpomoci (např. pracovní dny pouze v odpoledních hodinách, pouze víkendy a svátky, bez omezení, atd.)
  • telefon, e-mail

Očkovací centrum v Pelhřimově


V provozech krajských očkovacích center bude pomáhat více externistů

Provoz velkých očkovacích center na Vysočině se po prvních týdnech fungování podařilo vyladit a kmenové zaměstnance nemocnic, kteří byli součástí klíčových očkovacích týmů, začínají pomalu střídat externí pracovníci. „Na chodu našich očkovacích center se podílí řádově stovky lidí, kromě lékařů, záchranářů a sester jsou potřeba také pracovníci vypomáhající s administrativou. Praxe ukázala, že centra se neobejdou bez koordinace parkování, posíleny musí být i směny asistentů a nově i operátorů informačních linek jednotlivých center,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek považuje za ideální stav, kdy chod centra zajišťují externisté a lidé z nemocnic půl na půl. Většina dobrovolníků, kteří se od začátku roku přihlásili Kraji Vysočina prostřednictvím kontaktního mailu nebo nabídli pomoc přímo nemocnicím, už byla kontaktována a byl jim umožněn přístup do elektronických plánovačů směn jednotlivých center. „Prostřednictvím elektronického systému, který pro krajská očkovací centra na míru naprogramoval krajský odbor informatiky, mohou být směny podle potřeby posilovány, měněny v závislosti na potřebách konkrétní cílové očkované skupiny. Plánovač směn se stal klíčovým systémem našich center stejně jako vlastní sběr statistických dat o očkování,“ popisuje hejtman Vítězslav Schrek.

Vedení Kraje Vysočina velice oceňuje dosavadní nasazení nemocničních týmů, které systém očkování v regionu zavedly, odzkoušely a budou mentory externistů. Personál nemocnic se tak bude moci postupně vrátit k práci na svých odděleních. Kraj Vysočina do budoucna počítá i s nabídnutou výpomocí ambulantních specialistů a dalších lékařů, kteří už dříve avizovali ochotu vypomáhat dle svých možností přímo v očkovacích centrech, případně nabídnout k očkování kapacity svých ordinací.

V současné době disponuje každá krajská nemocnice na Vysočině seznamem desítek připravených dobrovolníků, další zájemci o spolupráci se mohou hlásit na mail: ockovani@kr-vysocina.cz. Důležité je, aby zájemci o spolupráci byli časově flexibilní, komunikativní, empatičtí a trpěliví.

Vedení Kraje Vysočina děkuje týmu dobrovolníků za pomoc a ochotu zapojit se do očkování ve velkých očkovacích centrech na Vysočině.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum