Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistVYSOČINA: Vedení kraje navštíví okresní města

2. dubna 2021

VYSOČINA: Vedení kraje navštíví okresní města

Vedení Kraje Vysočina navštíví postupně všechna okresní města. Strategické projekty jako první představila Jihlava.

Umožní-li to situace, plánují členové Rady Kraje Vysočina postupně do léta navštívit samosprávy všech pěti okresních měst. Cílem výjezdů má být věcná diskuze nad strategickými projekty měst, představení zájmů kraje ve spádové oblasti a také vlastní komentování priorit nové krajské samosprávy. Tento týden proběhlo dvouhodinové společné jednání Rady Kraje Vysočina a Rady města Jihlavy.

Očekávaným tématem společného jednání byla plánovaná investice města Jihlavy do nové Horácké multifunkční arény. Ze strany Kraje Vysočina je opakovaně deklarována ochota projekt podpořit. Zásadní pro finanční angažovanost kraje budou konkrétní podmínky vstupu do projektu, podoba variantních scénářů financování, analýza provozních nákladů i výnosů i snaha investora o nalezení strategického finančního partnera.

Foto: Archiv města Jihlavy

Další společná diskutovaná témata cílila na budoucnost centrálního dopravního terminálu, zapojení města do projektu Veřejná doprava Vysočiny včetně propojení dopravních systémů, opakovaně byla otevřena otázka posílení významu Jihlavy v rámci trasování vysokorychlostní tratě nebo přípravy na realizaci projektu Centrálního dopravního terminálu v lokalitě současného jihlavského městského nádraží. Společný zájem má Kraj Vysočina a město Jihlava na posílení významu veřejné Vysoké školy polytechnické Jihlava, jejíž budoucí prioritou je mimo jiné posílení možnosti ubytování studentů, tedy připravit výstavbu studentských kolejí. Další společná témata krajského města a kraje se týkají ochrany životního prostředí nebo podpory kultury a cestovního ruchu např. v podobě kooperace mezi novou destinační agenturou města Brána Jihlavy a krajskou organizací Vysočina Tourism.

Zdroj: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum