Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistVYSKYTNÁ: Recyklujte s hasiči

19. dubna 2022

VYSOČINA: Recyklujte s hasiči

Krajská soutěž Recyklujte s hasiči zná své vítěze za ročník 2021.

Do aktivity zpětného odběru vysloužilých elektrospotřebičů se v loňském roce zapojilo 123 sborů dobrovolných hasičů z Kraje Vysočina. K recyklaci bylo do systému Elektrowin předáno 324 tun elektrospotřebičů. Kraj mezi 5 sborů dobrovolných hasičů (SDH) s nejvyšším množstvím sesbíraného elektra rozdělí 80 tis. Kč. Společnost ELEKTROWIN a.s., provozovatel kolektivního systému zpětného odběru elektrospotřebičů dodal bezplatně všem přihlášeným SDH informační materiály, shromažďovací nádoby na spotřebiče a zajistil zpětný odběr (odvoz).

„Spolupráce kraje s ELEKTROWINem je od roku 2010 zaměřená především na vzdělávací a osvětové aktivity na podporu zapojení obcí, jimi zřizovaných organizací a obyvatel do zpětného odběru. Zpětný odběr elektrospotřebičů je realizován v režimu předcházení vzniku odpadů a tak koresponduje s aktivitami kraje při naplňování krajského Plánu odpadového hospodářství,“ informuje o hlavních cílech spolupráce krajský radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Pavel Hájek.

Podmínkou pro účast v soutěži bylo minimální množství elektrospotřebičů ve výši 500 kg sebraných za kalendářní rok.

Děkujeme všem zapojeným sborům a blahopřejeme vítězům. Nejlepší odpad je ten, který nevznikne.

Historie krajských kol soutěže:

2019 se zúčastnilo 128 SDH a celkem se sebralo 310 tun elektrospotřebičů
2020 se zúčastnilo 124 SDH a celkem se sebralo 346 tun elektrospotřebičů

Pravidla soutěže a pořadí jednotlivých SDH ročníku 2021 je uveřejněn na krajském portále Odpady Vysočiny.

ELEKTROWIN a.s. je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpět­ný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Společnost za­jišťuje sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektrood­padu. Od svého založení v roce 2005 již zrecykloval více než 20 milionů vyřazených elektrospotřebičů o celkové hmotnosti více než 350 000 tun.

Zajišťuje sběr všech skupin elektrozařízení, ale doménou jsou domácí spotřebiče. Společnost je nezisková, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých do­mácích spotřebičů.

Sběrnou síť tvoří téměř 14 000 sběrných míst, z toho více než 2 300 je veřejně dostupných. Veřejně dostupná místa jsou vytvořena ve spolupráci s 1 500 městy a obcemi na 2 300 sběrných dvorech a umístěných kontejnerech na malé spotře­biče. Veřejný sběr také probíhá prostřednictvím 3 500 mobilních svozů v zaregist­rovaných obcích a v obcích, kde působí sbory dobrovolných hasičů, kterých je do projektu po celé ČR zapojeno již více než 1 500.

Zdroj: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum