Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistJak najít zubního lékaře

20. září 2023

VIMPERK: Jak najít zubního lékaře

S končící praxí zubního lékaře MUDr. Milana Kuncla vyvstal problém pro jeho registrované pacienty. V současné době žádný zubní lékař v našem městě a okolí nové pacienty neregistruje. Město Vimperk požádalo Krajský úřad Jihočeského kraje o konání výběrového řízení na poskytování a úhradu hrazených služeb pro zubního lékaře ve Vimperku a obcí spadajících do naší územní působnosti. Požadavek na poskytování služby vzhledem k procedurálním lhůtám byl dán od 1. ledna 2024. Vše je podmíněno tím, zda se někdo ze zubních lékařů či stomatologických společností přihlásí. Za město Vimperk je možné poskytnout ubytování a také zázemí v místě dnešní polikliniky.

Ti, kteří se snaží řešit problém se svojí zdravotní pojišťovnou, ale nedaří se zajistit lékaře v dostupné vzdálenosti, což představuje 35 minut dojezdu, si mohou podat stížnost. Vzhledem k tomu, že se na nás obrací více pacientů, kterým pojišťovna nabídla smluvního lékaře daleko, je možné tato řešit přes níže uvedený odkaz.

https://nedostupnapece.mzcr.cz/

Ze strany města bychom v této otázce mohli intervenovat na základě konkrétních případů. Toto je možné, zašlete-li na emailovou adresu starostka@mesto.vimperk.cz Váš konkrétní případ.

Pro více informací je uveden odkaz na informační materiál České stomatologické komory „Jak najít zubního lékaře“.

Zdroj: Město Vimperk.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum