Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPoplatek za komunální odpad

18. prosince 2022

VIMPERK: Poplatek za komunální odpad

Místní poplatek za obecní systém odpadového hospodářství zůstává pro rok 2023 ve výši 840 Kč na osobu.

Poplatníkem je osoba přihlášená v obci a také vlastníci nemovité věci zahrnující byt, rodinný dům nebo stavbu pro rodinou rekreaci, ve které není přihlášená žádná fyzická osoba a která je umístěna na území obce.

Od poplatku je osvobozena osoba, které poplatková povinnost vznikla z důvodu přihlášení v obci a která je umístěna v dětském domově, v domově pro osoby se zdravotním postižením, v domově pro seniory a také osoba, které byla na základě zákona omezena osobní svoboda. Dále se osvobození vztahuje na osobu, která se prokazatelně zdržuje nepřetržitě po dobu delší než 6 kalendářních měsíců mimo území České republiky. Nárok na osvobození je poplatník povinen ohlásit nejpozději do konce kalendářního roku.

Poplatek je splatný jednorázově do 31.3.2023. V případě odvodu poplatku společným zástupcem za domácnost činí-li částka více než 2.520 Kč, jej lze uhradit ve dvou splátkách vždy k 31.3. a 31.8.

Poplatek lze uhradit hotově či platební kartou na finančním odboru MěÚ Vimperk, převodem na účet číslo 19-722281/0100 nebo poštovní poukázkou, kterou Vám na vyžádání zašleme.

Informace na tel. čísle 388 402 237 nebo emailu: jitka.boskova@mesto.vimperk.cz.

Zdroj: Město Vimperk.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum