Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTŘEBÍČ: Zahrádkáři - finanční dar

2. května 2022

TŘEBÍČ: Zahrádkáři - finanční dar

Zahrádkáři mohou žádat o finanční dar do konce srpna.

Zahrádkáři od příštího roku poplatek za odpad platit nebudou. Rozhodlo o tom dubnové zastupitelstvo, které schválilo novou vyhlášku o odpadech č. 2/2022.

Vydáním nové vyhlášky o poplatku za odpad museli od 1. ledna 2022 platit poplatek kromě občanů s trvalým pobytem také majitelé nemovitostí bez přihlášených obyvatel k trvalému pobytu. Mezi ně patří také zahrádkáři, kteří na svých zahrádkách mají zkolaudovanou stavbu pro rodinnou rekreaci.

Třebíčská radnice chtěla již v roce 2021 ve vyhlášce pro majitele zahradních chatek výjimku a osvobození od poplatku. To ale Ministerstvo vnitra nepřipustilo s tím, že je to výjimka diskriminační a zvýhodňuje jednu skupinu obyvatel. Argumenty, že lidé, kteří mají zahrádku s rekreačním objektem, už poplatek platí za trvalý pobyt, nebyly ministerstvem akceptovány.

V nové vyhlášce, odsouhlasené Ministerstvem vnitra a účinné od roku 2023 jsou již zahrádkářské kolonie z vyhlášky vyjmuty a lidé, kteří zde mají zahrádky s rekreačními chatkami, za odpad platit nebudou.

Vzhledem k uvedeným skutečnostem se vedení města rozhodlo umožnit zahrádkářům požádat o dar ve výši zaplaceného poplatku. Bude se jednat pouze o ty zahrádkáře, kteří mají chatu v zahrádkářských koloniích a zaplatili v roce 2022 za tuto chatu poplatek za odpad.

Podmínkou pro poskytnutí daru bude podání žádosti o dar (v příloze). Žádost je třeba doručit osobně na odbor finanční (dveře č. A328) nebo podat datovou schránkou tamtéž nebo podat přes Portál občana. Žádosti budou postupně zpracovány a ve dvou termínech předloženy na jednání rady města. První termín projednání žádostí bude začátkem června a druhý termín začátkem září.

Žádosti o dar je nutné podat nejpozději do 31. 8. 2022.

Žádost o poskytnutí daru v PDF:

https://www.trebic.cz/assets/File.ashx?id_org=16973&id_dokumenty=53828

Zdroj: Město Třebíč.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum