Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTŘEBÍČ: Třebíč stojí za Ukrajinou

25. února 2022

TŘEBÍČ: Třebíč stojí za Ukrajinou

Město Třebíč vyjadřuje podporu Ukrajině, která čelí ruské agresi. Město uznává hranice evropských států, snahu Ukrajiny začlenit se do evropského společenství i právo volby každého státu a jeho svobodu.

„Ukrajina je nám velmi blízká. V posledních týdnech aktivně komunikujeme s naším partnerským městem Rachivem. Město Rachiv leží v oblasti Zakarpatské Ukrajiny, která byla za první republiky součástí Československa a je partnerským městem Třebíče již pátým rokem. Třebíč každoročně poskytuje peníze na vybrané investice v Rachivu, i letos máme v rozpočtu pro tyto účely bezmála půl milionu korun,“ uvedl starosta Třebíče Pavel Pacal.

„Máme obavy z dopadů mezistátního konfliktu na naše partnerské město. Podle aktuálních informací je v Zakarpatí i v partnerském městě klid. Požádal jsem starostu Rachivu, aby nás průběžně informoval o situaci. Jako vyjádření podpory, prozatím alespoň morální, jsme vyvěsili na radnici ukrajinskou vlajku. Stále věříme, že se konflikt podaří urovnat,“ doplnil Pavel Pacal.

Zdroj: Město Třebíč.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum