Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTŘEBÍČ: Masaryk v parku

12. září 2022

TŘEBÍČ: Masaryk v parku

Prezidenta Masaryka můžete potkat v prvorepublikovém parku v Třebíči.

Ve středu 7. září proběhlo slavnostní odhalení nové bronzové sochy čestného občana Třebíče, prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Slavnosti, které se zúčastnila i autorka díla, přihlížely stovky lidí. Žákyně Základní umělecké školy v Třebíči zazpívaly Masarykovu oblíbenou písničku Ach synku, synku, mladí členové Skautu a Sokola drželi čestnou stráž.

FOTO: Masaryk v parku

„Svoje místo v Tyršových sadech má socha prezidenta první republiky oprávněně. Park, pojmenovaný po zakladateli Sokola Miroslavu Tyršovi vznikal v roce 1903. V Třebíči nám chybělo důstojné místo, kde by se mohlo shromáždit víc lidí a uctít jeho památku, nebo oslavit vznik republiky. Vedle parku stojí základní škola T. G. Masaryka, hezky to do sebe zapadá,“ uvedl starosta města Pavel Pacal.

Autorka sochy poděkovala městu.

„Sice jsem dostala šibeniční termín, ale šla jsem do toho. Byla to výzva a za tu práci děkuju. A s městem se mi výborně spolupracovalo, fakt, všem to doporučuju, užila jsem si to,“ sdělila s úsměvem umělkyně Tea.

Masaryka postavila záměrně na zem, bez podstavce, tak, aby byl součástí parku i blíž k lidem. V jejím ztvárnění drží T. G. Masaryk v této neklidné době Česku palce.

Kompletní fotogalerie zde:

https://www.trebic.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=16973&id=56373

Zdroj: Město Třebíč.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum