Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTŘEBÍČ: Deratizace města

21. září 2021

TŘEBÍČ: Deratizace města

V říjnu proběhne podzimní deratizace města.

Informujeme občany, že od pondělí 4. října začne město s podzimní deratizací města a městských částí. Hubení hlodavců bude probíhat do 31. října, ve čtyřech etapách. Ukončení deratizace včetně dosypu a sběru uhynulých hlodavců je stanoveno na 30. listopadu.

Jedná se o celoplošnou deratizaci, která má za cíl ochranu většího území, tedy města. Nejvhodnějším obdobím k provádění je jaro a podzim a je nutná spolupráce jak místního správce kanalizační sítě a veřejných prostranství, tak široké veřejnosti.

„Proto žádáme majitele a správce všech objektů, aby před deratizací provedli preventivní opatření, která spočívají především ve vyčištění sklepů, prostorů pro uložení popelnic, pozavírání sklepních oken, utěsnění kanálů ve sklepních prostorách domů a dodržování hygienického ukládání odpadů,“ upozorňuje vedoucí odboru životního prostředí Pavel Vosátka.

Majitelé i nájemníci musí zajistit deratizační firmě vstup do objektů a umožnit tím provedení deratizace. Deratizační firma zase musí přípravky pro deratizaci ukládat tak, aby nebyly dostupné dětem a domácím zvířatům. Nástrahy pak musí ukládat do staniček s viditelným označením JED, nebo NÁSTRAHA PROTI HLODAVCŮM.

Pro nejlepší výsledky akce a řádné využití peněz, které jsou na deratizaci vynakládány je nutné, aby celá akce proběhla za spolupráce Městského úřadu, Krajské hygienické stanice, deratizační firmy a majitelů jednotlivých objektů, v jednotném termínu.

Zdroj: Město Třebíč.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum