Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTŘEBÍČ: Adventní dění

25. listopadu 2021

TŘEBÍČ: Adventní dění

Adventní dění začne v Třebíči tuto neděli.

V neděli 28. listopadu začíná adventní čas Třebíčským jarmarkem regionálních produktů. Ten bude od 10 hodin probíhat na Martinském náměstí. V půl páté odpoledne se rozsvítí vánoční osvětlení nejenom na Martinském náměstí, kde bude také betlém a vánoční strom, ale i na dalších místech v Třebíči.

Například na Hrádku, v Borovině nebo u Baziliky sv. Prokopa a před Pasáží, kde bude znovu velký adventní věnec. Na divadle je nově velkoplošná obrazovka, která má sloužit pro informování občanů i pro kulturu. „Nyní, v době dalšího zhoršování epidemické situace obrazovku využijeme i pro různé kulturní a vánoční programy. V neděli 28. listopadu, po rozsvícení vánočního osvětlení budeme promítat krásnou vánoční pohádku. Kulturní program na obrazovce plánujeme i na další adventní neděle,“ představil plány města starosta Pavel Pacal.

Města v Evropě i v Česku aktuálně ruší dlouho plánované a očekáváné vánoční programy. Třebíč je na tom podobně.

„I v Třebíči roste počet lidí, nakažených covidem, roste i počet hospitalizovaných v nemocnici. Proto musíme ke všem shromážděním přistupovat obezřetně, bezpečnost je vždy na prvním místě. Zároveň chceme, aby si lidé vánoční atmosféru mohli užít i jinak, než jen sledováním videí na sociálních sítích, jako v loňském roce. Aby se mohli projít krásně osvětleným městem, na adventních trzích si koupit dárečky, něco dobrého i něco pro zahřátí,“ doplnil Pavel Pacal.

K aktuálním opatřením patří také to, že na kulturních akcích, kde je více než 20 lidí, se musí kontrolovat bezinfekčnost. V případě venkovních akcí jako je Mikuláš to není možné zajistit. Mikulášskou nadílku proto letos musíme oželet.

„Adventní trhy s tradičním vánočním sortimentem, od svařáku, medoviny, punče, kávy, trdelníků, bramboráků po vánoční ozdoby, mýdla, proutěné zboží a další, máme připravené od 10. do 21. prosince, právě kolem kostela sv. Martina. Doprovodný kulturní program bohužel možný není. I tak se budeme snažit vytvořit krásnou vánoční atmosféru s vánoční hudbou,“ vysvětlil Pacal a dodal: „Apelujeme na občany, aby byli ohleduplní. Pokud se nebudou cítit dobře, budou nachlazení, aby zůstali doma. Pokud se shromáždí na trhu více lidí, aby se snažili o rozestupy, případně si nasadili respirátor. Děkujeme.“

Zdroj: Město Třebíč.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum